Trwa posiedzenie Senatu w sprawie tarczy antykryzysowej [TRANSMISJA LIVE]

2020-03-30 17:14:25(ost. akt: 2020-03-30 17:27:08)

Autor zdjęcia: Senat RP/ twitter

Trwa 8. posiedzenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Senatorowie rozpatrzą dziś ustawy dotyczące walki z epidemią koronawirusa i jej skutków, stanowiące tzw. tarczę antykryzysową.
Wicemarszałkini Gabriela Morawska-Stanecka zapowiedziała wniesienie poprawek dotyczących finansowania przez państwo 75 proc. wynagrodzenia pracowników, a także refundowania do 50 tys. kosztów stałych – jak opłaty za czynsz czy media – po to, by przedsiębiorstwa mogły się utrzymać.

Wicemarszałek Michał Kamiński podkreślił, że zasadniczym grzechem rządowej tarczy antykryzysowej jest brak jakiejkolwiek spójnej wizji walki z koronawirusem.

Posiedzenie Senatu rozpoczęło się minutą ciszy, aby uczcić pamięć zmarłego wczoraj (29 marca) prof. Krzysztofa Pendereckiego.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.