We wtorek nowe ograniczenia w związku z walką z koronawirusem

2020-03-30 14:34:19(ost. akt: 2020-03-30 16:25:02)

Autor zdjęcia: Kancelaria Premiera/ Twitter

Michał Dworczyk powiedział w poniedziałek (30 marca), że jutro premier Mateusz Morawiecki ogłosi zestaw regulacji dotyczących kolejnych ograniczeń mających na celu walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa.
Jak przekazał Michał Dworczyk, rzecznik rządu, w czasie dzisiejszej widekonferencji z wojewodami i władzami miast premier podziękował im za wszystkie działania samorządów.

- Chcemy, żeby województwa pracowały w jak najbardziej normalny sposób. Samorządowcy zwracają uwagę na problemy finansowe. Wiemy, że pandemia powoduje poważne problemy i był to istotny temat podczas dyskusji - mówił Dworczyk.

- Część postulatów ze spotkania zostanie po przeanalizowaniu wykorzystana w kolejnym zestawie regulacji dot. kolejnych ograniczeń w związku z walką z koronawirusem - zapewniał.

Rzecznik przyznał, że w rozmowach pojawił się temat wyborów. - Mamy jasne stanowisko: mimo pandemii, naszym obowiązkiem jest, by państwo funkcjonowało. Przygotowujemy się do egzaminów ósmoklasistów, pracujemy nad tym, żeby wybory się odbyły - podkreślił Dworczyk.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.
Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lo #2896764 | 213.184.*.* 31 mar 2020 07:47

  czyli reasumoując: do pracy mozna, do sklepu mozna, do mamy mozna, na sparcer mozna, na wybory można. to przepraszam jaki ma byc powód zostania w domu, chyba tylko rozwalenie gospodarki. albo mamy zakaz wszystkiego i wyborów nie ma albo dajmy spokój z hipokryzją i udawaniem zostawania w domu , bo przez to ludzie tracja nie zdrowie a pracę. Obecny stan rzeczy pogarsza tylko stan gospodarki bo wpływ na ograniczenie zarażeń jest raczej znikomy. wystarczy wybrac się do tesco albo biedry i sprawa jest jasna.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. pat #2896757 | 5.172.*.* 31 mar 2020 07:21

  zastanawiam się jaki interes mają pseudodziennikarze tej gazety siejąc fermat, okłamując społeczeństwo poprzez przyzwolenie aby oczerniać instytucje państwowe poprzez kłamliwe wpisy internautów chyba że sami to robią i tak n ie jaki tytus 3747 oisze że stał na przejeżdzie kolejowym zapomniał jakim i widział jak jak w jednej kabinie pociągu jechało stłocznych 10 osób a w drugiej trochę mniej takie są tłoki w pociągach to ja napisałem że ten debil kłamie po prostu pisze nieprawdę bo pociągi jeżdżą puste gdzie często kasjerki pezez cały dzien sprzedają 3 bilety i nawet do dalekobieżnych relacji Olsztyn-W-wa nie wsiada w Olsztynie żadna osoba, tak samo pociągi na Iławę. Działdowo chodzą p;uste i dziennikarze tej gazety szybko usunęli ten wpis zostawiając wpis tej kodowskiej tuby że pociągi są przepełnione, kto wam płaci za te kłamstwa, w czyim interesie działacie nie macie wstydu? przyjdz panie Hrywwna na dworzec zachodni i policz ile pasażerów wsiada lub wysiada z pociągu i nie podawaj pan nikomu ręki bo nikt panu jej nie poda

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Xys #2896747 | 188.147.*.* 31 mar 2020 06:34

   Dziś rano autobus 103 ul Dworcowa w stronę miasta, pełno ludzi, brak reakcji kierowcy, ludzie też obojętni, pomyślałem niech sobie jadą, idę na piechotę. Czyli wybory mogą być.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. tej #2896705 | 5.253.*.* 30 mar 2020 23:10

   Zaluje ze nie zdazylem wyjechac z tego chorego kraju. Przy najblizszej okazji wyjezdzam i wroce jak bedzie normalnie. Mam dosyc pisow, biskupow, lewakow, zielonych, banksterow i innych dziwolagow. Panstwo powinno sie trzymac z daleka od zwyklych ludzi

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Senior #2896701 | 88.156.*.* 30 mar 2020 23:06

    Jak słyszę o wyborach zbiera mnie na wymioty w szpitalach brakuje sprzętu ochronnego brak środków odkażających a o ile są to nie każdego stać na kupno buteleczka 60 g w cenie około 2o zł maseczka około 9 zł A elita rządząca ma w głowie sondaże i wybory by utrzymać swe koryta i nie ponieść konsekwencje za swą nieudolność w podejmowaniu decyzji

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (18)