Igrzyska olimpijskie w Tokio: znamy nową datę

2020-03-30 14:13:06(ost. akt: 2020-03-30 14:24:30)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dzisiaj podano nową datę igrzysk olimpijskich. Święto sportu rozpocznie się 23 lipca i potrwa do 8 sierpnia 2021 roku.


Przypomnijmy, że niemal tydzień temu zapadła decyzja dotycząca przełożenia igrzysk olimpijskich. Te, planowo, miały się bowiem odbyć w 2020 roku.

Kiedy informowano, że termin igrzysk będzie musiał ulec zmianie, jednocześnie MKOl przyznawał, że wszyscy mają świadomość, ze "Igrzyska Olimpijskie w Tokio mogą stać się dla świata nadzieją w tych niespokojnych czasach i że płomień olimpijski może stać się swoistym „światełkiem w tunelu”, w którym obecnie świat się znajduje. Dlatego uzgodniono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii. Ustalono także, że Igrzyska zachowają nazwę Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokio 2020".Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. cde #2896548 | 88.156.*.* 30 mar 2020 18:37

    "święto sportu rozpocznie się 23 lipca i potrwa do 8 sierpnia 2021 roku" ? 23 lipca tego roku, czy 2021 ? Proszę pisać precyzyjniej.

    odpowiedz na ten komentarz