Teatr Lalek On-line

2020-03-30 14:09:11 (ost. akt: 2020-03-30 14:10:50)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Działania związane z ograniczeniem pandemii koronawirusa dotknęły wielu dziedzin życia. Swoich widzów w potrzebie nie zostawia Olsztyński Teatr Lalek.
Zamknięte restauracje, biblioteki, teatry, ograniczona możliwość poruszania się - taka jest rzeczywistość ostatnich tygodni. Mimo ograniczeń wszyscy starają się w miarę normalnie funkcjonować w tym niezwykłym czasie.

Artyści do kontaktu ze swoją publicznością wykorzystują technologię - organizują koncerty on-line, nagrywają piosenki, które emitują w sieci. Tą ścieżką postanowił także pójść Olsztyński Teatr Lalek. W kwietniu spektakle będzie można śledzić właśnie w Internecie.

- Mimo zamknięcia Instytucji Kultury otwieramy nasze działania w sieci - zastępca dyrektora OTL Anna Ratkowska-Filipowicz. - Kwiecień będzie miesiącem, w którym nie zabraknie Olsztyńskiego Teatru Lalek i aby zadowolić naszych widzów, którym jak wiemy brakuje kontaktu z kulturą przenosimy się do sieci.

W kwietniu "Lalki" zagrają on-line na scenie dla dzieci:
* "Bajki pana Perrault",
* "Smok Kuba",
* "Pinokio"
* "Wszyscy kochamy Barbie",
natomiast dla młodzieży i dorosłych przygotowano następujące spektakle:
* "Kartoteka",
* "Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim",
* "Wariat i zakonnica".

Spektakle będą dostępne na kanale Youtube Olsztyńskiego Teatru Lalek. Przedstawienia dla dzieci będzie można oglądać od soboty od 10:00 do niedzieli do 20:00, natomiast propozycje dla dorosłych - od 17:00 w sobotę do 23:00 w niedzielę.
[oglądaj on-line] [repertuar on-line]

Obrazek w tresci