Dyrektor nowomiejskiego Sanepidu najprawdopodobniej nie jest "pacjentem zero" w powiecie nowomiejskim

2020-03-30 13:35:55(ost. akt: 2020-03-30 14:08:22)

Autor zdjęcia: PSSE NML

Od kilku dni nie ustają dyskusje na temat ogniska koronawirusa w powiecie nowomiejskim.
Pierwszą zdiagnozowaną osobą na obecność koronawirusa, w powiecie nowomiejskim była szefowa nowomiejskiego Sanepidu.

Bardzo szybko dotarły do nas informacje, że jej rodzina przeszła badania i wyniki były negatywne. Zatem pani Dyrektor zaraziła się od innej osoby, nie ze swojej rodziny.

W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie o czym poinformował Janusz Dzisko, wojewódzki inspektor sanitarny, podczas konferencji prasowej. Podkreślił także, że pani Dyrektor jest ofiarą kontaktu, podczas którego doszło do zarażenia lokalnego.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.