Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym i stracił prawo jazdy

2020-03-30 15:35:59 (ost. akt: 2020-03-30 16:20:31)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Olsztyńscy policjanci dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz wyciągają surowe konsekwencje wobec osób, które rażąco łamią obowiązuje przepisy. Przekonał się o tym 39-latek, który osobowym forem jechał z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym w jednej z miejscowości w gminie Barczewo. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu i punktów karnych.
W ubiegłą sobotę (28.09.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na terenie gminy Barczewo sprawdzali czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Po godz. 9:00 w miejscowości Ruszajny zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford S-Max, którego kierowca jechał z prędkością 101 km/h w obszarze zabudowanym.

39-latek za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy. Dodatkowo policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze apelują do uczestników ruchu drogowego o rozsądek. Prędkość wciąż stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD