Koronawirus: 91 nowych przypadków zakażenia. Dwóch pacjentów nie żyje

2020-03-29 20:13:56 (ost. akt: 2020-03-29 20:20:06)
Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych — informuje Ministerstwo Zdrowia.
Potwierdzone przypadki dotyczą:
— 40 osób z woj. mazowieckiego,
— 20 osób z woj. dolnośląskiego,
— 8 osób z woj. śląskiego,
— 7 osób z woj. wielkopolskiego,
— 5 osób z woj. małopolskiego,
— 4 osób z woj. lubelskiego,
— 4 osób z woj. pomorskiego,
— 1 osoby z woj. podlaskiego,
— 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego,
— 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89- letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/ w tym osoby zmarłe).

Łącznie Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (29 marca) o 224 nowych przypadkach zakażenia w Polsce oraz czterech ofiarach śmiertelnych.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW weekendowym wydaniu polecamy m.in.

W czterech ścianach cieszymy się sobą
Od dwóch tygodni dzieci nie chodzą do przedszkola, a ja do pracy. Spędzamy ten czas razem, w domu. Bawimy się, uczymy, gotujemy, czasem wychodzimy się przewietrzyć. Z nikim się jednak nie spotykamy. Wiemy, że tak trzeba i nie narzekamy.

Agata z suczką GrandiTłumaczyć język psi na ludzki
Agata Jastrzębska to behawiorysta zwierzęcy. Potrafi odczytać język, który dla przeciętnego człowieka jest niedostrzegalny, a zwierzęta do nas mówią. Musimy się tylko na nie otworzyć. Jeżeli nie będziemy znali podstaw tej komunikacji, to nic nie wskóramy.

By ofiary przemocy nie milczały...
Hasło "zostań w domu" powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem i komfortem. Niestety dla wielu kobiet oznacza piekło. Przemoc domowa w czasie pandemii bardzo nasiliła się w Chinach. Czy czarny scenariusz czeka też Polki?