"Chorobę przechodzę bezobjawowo". Wójt gminy Biskupiec z dodatnim wynikiem na koronwirusa

2020-03-29 17:44:15(ost. akt: 2020-03-29 18:01:25)

Autor zdjęcia: Gmina Biskupiec

W niedzielny poranek, otrzymaliśmy informację, o nowych 10 przypadkach zakażenia koronawirusem.
Wśród 10 nowych osób z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, jest m.in. wójt gminy Biskupiec, Arkadiusz Dobek.

Wójt na swoim facebookowym profilu, opublikował wiadomość.

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Biskupiec i powiatu nowomiejskiego!
Jak już większość z Was wie, poddałem się badaniu na obecność koronawirusa. Wynik ten jest pozytywny, a to oznacza, że jestem jedną z osób zakażonych COVID-19.
Czuję się dobrze, chorobę przechodzę bezobjawowo. Decyzją sanepidu zostałem skierowany na kwarantannę domową. Dziękuję wszystkim za dobre słowo i życzenia powrotu do zdrowia. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia.
W najbliższym czasie inspekcja sanitarna podejmie decyzję odnośnie funkcjonowania Urzędu Gminy w Biskupcu. Część pracowników, którzy mieli ze mną bezpośredni kontakt w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zostanie objęta kwarantanną. Wszystkie decyzje, w razie potrzeby, będą wydawane zdalnie, dlatego też zachęcam wszystkich do telefonicznego kontaktu z pracownikami, jak również ze mną.
Wam wszystkim, Mieszkańcom gminy i powiatu, chcę przede wszystkim przekazać, żebyście nie wychodzili z domów, jeżeli nie musicie, i utrzymywali jak najmniej kontaktów. Trzeba się pilnować, dbać o siebie i o innych.

Arkadiusz Dobek:

Przypomnijmy, w powiecie nowomiejskim mamy potwierdzonych w sumie 15 przypadków zachorowań. Wiele zachorowań dotyczy osób na wysokich stanowiskach ważnych instytucji m.in. dyrektor nowomiejskiego Sanepidu, Komendant KPP w Nowym Mieście, zastępca komendanta PSP w Nowym Mieście. Budynki sanepidu i straży pożarnej zostały poddane dezynfekcji, pracownicy zostali skierowani na kwarantannę.

Arkadiusz Dobek jest jedną z osób, które 16 marca wzięły udział w posiedzeniu sztabu Zarządzania Kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim z udziałem służb i przedstawicieli samorządów z powiatu. Spośród uczestników tego spotkania zakażenie koronawirusem wykryto już u 5 osób. Na kwarantannie pozostaje także m.in. Burmistrz Nowego Miasta, Starosta Powiatu Nowomiejskiego i pozostali Wójtowie.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW weekendowym wydaniu polecamy m.in.

W czterech ścianach cieszymy się sobą
Od dwóch tygodni dzieci nie chodzą do przedszkola, a ja do pracy. Spędzamy ten czas razem, w domu. Bawimy się, uczymy, gotujemy, czasem wychodzimy się przewietrzyć. Z nikim się jednak nie spotykamy. Wiemy, że tak trzeba i nie narzekamy.

Agata z suczką GrandiTłumaczyć język psi na ludzki
Agata Jastrzębska to behawiorysta zwierzęcy. Potrafi odczytać język, który dla przeciętnego człowieka jest niedostrzegalny, a zwierzęta do nas mówią. Musimy się tylko na nie otworzyć. Jeżeli nie będziemy znali podstaw tej komunikacji, to nic nie wskóramy.

By ofiary przemocy nie milczały...
Hasło "zostań w domu" powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem i komfortem. Niestety dla wielu kobiet oznacza piekło. Przemoc domowa w czasie pandemii bardzo nasiliła się w Chinach. Czy czarny scenariusz czeka też Polki?