UWM wprowadza zdalne zajęcia dydaktyczne

2020-03-29 13:01:03 (ost. akt: 2020-03-29 11:38:11)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Zajęcia na uczelni z uwagi na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 są niemożliwe. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wprowadza zdalne zajęcia dydaktyczne. Wykorzysta do tego nowoczesne narzędzia. To będzie ogromne przedsięwzięcie.
Wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie zostały odwołane. Decyzja jest związana z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem SARS-COV-2. Ale to nie oznacza, że studenci mają przerwę w nauce. Od 30 marca będą mieć zajęcia w formie zdalnej.

Zarządzenie rektora dotyczące nauki online jest odpowiedzią na wcześniejsze wytyczne Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczące organizacji zajęć na polskich uczelniach. Dotyczy wszystkich kierunków studiów - zarówno pierwszego, drugiego stopnia, studiów jednolitych magisterskich, doktoranckich oraz uczestników szkoły doktorskiej, studiów podyplomowych i wszystkich innych form kształcenia.

To kolejne zarządzenie rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dotyczące organizacji pracy na uczelni w warunkach zagrożenia epidemicznego.
— Przed nami bardzo duże wyzwanie — nie kryje prorektor ds. kształcenia i studentów UWM w Olsztynie prof. Jerzy Przyborowski.— Zaplanowaliśmy do realizacji na ten semestr blisko 8 tysięcy przedmiotów. Skorzysta z tego 20 tysięcy osób. Już liczby mówią o wielkiej skali tego przedsięwzięcia. Wszystkie zajęcia, które da się poprowadzić zdalnie, będą w ten sposób realizowane. Oczywiście są takie, których nie da się przeprowadzić online, np. typowo laboratoryjne czy medyczne, które prowadzone są w szpitalach.

Prorektor zwraca też uwagę, że uczelnia musi działać pod presją czasu. — Doszła kwestia przygotowywania nauczycieli akademickich do zajęć zdalnych, przyspieszenia sposobu ich prowadzenia, a także kwestia weryfikacji efektów. Potrzebne jest zapewnienie, ile studenci mogą uzyskać z tego typu nauki. To wszystko wymaga głębokiej analizy — mówi.

I dodaje: — Mogą pojawić się problemy. Ale bardzo liczymy na to, że to przedsięwzięcie się powiedzie. I mogę podkreślić, że jesteśmy na nie przygotowani.

Uczelnia do realizacji nauki zdalnej skorzysta z takich platform edukacyjnych jak: MOODLE i LMS ILIAS oraz aplikacji Microsoft Teams w Pakiecie Office 365.

AT

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW weekendowym wydaniu polecamy m.in.

W czterech ścianach cieszymy się sobą
Od dwóch tygodni dzieci nie chodzą do przedszkola, a ja do pracy. Spędzamy ten czas razem, w domu. Bawimy się, uczymy, gotujemy, czasem wychodzimy się przewietrzyć. Z nikim się jednak nie spotykamy. Wiemy, że tak trzeba i nie narzekamy.

Agata z suczką GrandiTłumaczyć język psi na ludzki
Agata Jastrzębska to behawiorysta zwierzęcy. Potrafi odczytać język, który dla przeciętnego człowieka jest niedostrzegalny, a zwierzęta do nas mówią. Musimy się tylko na nie otworzyć. Jeżeli nie będziemy znali podstaw tej komunikacji, to nic nie wskóramy.

By ofiary przemocy nie milczały...
Hasło "zostań w domu" powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem i komfortem. Niestety dla wielu kobiet oznacza piekło. Przemoc domowa w czasie pandemii bardzo nasiliła się w Chinach. Czy czarny scenariusz czeka też Polki?


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD