17 ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Dwa nowe zakażenia na Warmii i Mazurach

2020-03-28 14:30:04 (ost. akt: 2020-03-28 17:26:50)

Autor zdjęcia: pixabay

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych — informuje Ministerstwo Zdrowia.
Potwierdzone przypadki dotyczą:
— 14 osób z woj.łódzkiego,
— 8 osób z woj. podlaskiego,
— 6 osób z woj. dolnośląskiego,
— 5 osób z woj. świętokrzyskiego,
— 4 osób z woj. małopolskiego,
— 3 osób z woj. wielkopolskiego,
— 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
— 1 osoby z woj. lubelskiego,
— 1 osoby z woj. podkarpackiego,
— 1 osoby z woj. opolskiego.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach to:
— młody mężczyzna z Elbląga,
— mężczyzna w średnim wieku z powiatu iławskiego.
Obaj w stanie dobrym, hospitalizowani.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1481/17 (wszystkie potwierdzone przypadki/ w tym osoby zmarłe).

Liczba osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach województwa warmińsko-mazurskiego (stan na 28/03 godz. 14:00).Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW weekendowym wydaniu polecamy m.in.

W czterech ścianach cieszymy się sobą
Od dwóch tygodni dzieci nie chodzą do przedszkola, a ja do pracy. Spędzamy ten czas razem, w domu. Bawimy się, uczymy, gotujemy, czasem wychodzimy się przewietrzyć. Z nikim się jednak nie spotykamy. Wiemy, że tak trzeba i nie narzekamy.

Agata z suczką GrandiTłumaczyć język psi na ludzki
Agata Jastrzębska to behawiorysta zwierzęcy. Potrafi odczytać język, który dla przeciętnego człowieka jest niedostrzegalny, a zwierzęta do nas mówią. Musimy się tylko na nie otworzyć. Jeżeli nie będziemy znali podstaw tej komunikacji, to nic nie wskóramy.

By ofiary przemocy nie milczały...
Hasło "zostań w domu" powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem i komfortem. Niestety dla wielu kobiet oznacza piekło. Przemoc domowa w czasie pandemii bardzo nasiliła się w Chinach. Czy czarny scenariusz czeka też Polki?


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. andre #2895425 | 195.136.*.* 28 mar 2020 19:54

    ja mam pytanie, czy gdyby ta kolejna osoba miała wirusa grypy i umarłaby ponieważ miała chorobę współistniejącą (bo w 100 % zgonów takie były) to byłby zgon z powodu wirusa grypy czy z powodu niewydolności organizmu? Ile w tym roku było w samej Polsce zgonów z powodu wirusa grypy...cyt,"Od 1 do 7 marca zarejestrowano w Polsce ponad 211 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W wyniku powikłań pogrypowych zmarło 7 osób."

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)