Nie stosował się do kwarantanny domowej. Tłumaczył, że musiał wyjść do kantoru, był pod wpływem alkoholu

2020-03-27 18:40:27(ost. akt: 2020-03-27 18:57:49)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci w Giżycku interweniowali wobec mężczyzny, który nie stosował się do kwarantanny domowej. Dzień wcześniej wrócił z zagranicy i tłumaczył, że musiał wymienić pieniądze w kantorze. 35-latek odpowie przed sądem.
26 marca (czwartek) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku przyjął zgłoszenie, że mężczyzna mieszkający w Giżycku nie stosuje się do zaleceń i opuszcza miejsce izolacji.

Jak ustalili funkcjonariusze, 35-latek wrócił dzień wcześniej z zagranicy i był widziany jak opuszcza mieszkanie. Mężczyzna przyznał się, że opuścił miejsce kwarantanny, bo musiał iść do kantoru wymienić pieniądze. W trakcie intewencji 35-latek znajdował się pod działaniem alkoholu i w lekceważący sposób odnosił się do powagi sytuacji.

O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę administracyjną w wysokości 30 000 zł.

Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk. lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie - do 500 zł.

Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych!

Żródło: KPP Giżycko


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.


Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tola #2895747 | 37.47.*.* 29 mar 2020 13:34

  I ciekawe czy sędziowie będą się pytać UE czy mogą gościa ukarać grzywna czy tylko pogroza mu palcem?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. On #2895539 | 89.229.*.* 29 mar 2020 01:46

  Tu może trzeba jasno i dosadnie powiedzieć człowiek nie odpowiedzialny ale to chyba buta i alkohol dał górę nad myśleniem. Przy okazji tego tematu może wypowiem się jako przedsiębiorca któremu tak na prawdę związano ręce a w zamian nie dano nic. To ja jako pracodawca i właściciel firmy ustalam kiedy i jak pracujemy zgodnie z regulaminem pracy , kiedy i w jakim okresie mamy wolne i urlopy , i tu może na tym poprzestanę bo …..jest pandemia i każdy to rozumie , wiec dla mnie jako pracodawcy zdrowie moich pracowników jest w tym momencie najważniejsze , zamykamy swoje małe biznesy i czekamy , czekamy tylko na co ? na naszą i pracowników klęskę ? i to właśnie chciałbym przejść do sedna sprawy , jak dział a Państwo ? jak działa nasz burmistrz ? na jaką możemy liczyć pomoc od osób ( państwo ) które to z naszych dochodów czerpią swoje zyski ? Miasto nie ma dochodów , miasto nie zarabia , miasto żyje właśnie z naszych podatków i innych danin wiec ja się teraz pytam ; tyle dawaliśmy dla Was a co chcecie dać teraz dla nas ? To dzięki nam istniejecie i rozbudowujecie swoje struktury tylko co będzie jak nas zabraknie ? Czas na wasz ruch bo my już wiemy co zrobimy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. ha ha #2895300 | 89.229.*.* 28 mar 2020 14:51

  policja interweniowała wobec pijanego który wymieniał walute w kantorze :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. ...... #2895280 | 89.229.*.* 28 mar 2020 14:16

  pijany nigdy nie ma racji

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. haha #2895241 | 89.229.*.* 28 mar 2020 12:56

  takich cudów to jeszcze nie było że państwo "zafundowało" l ludziom domowe więzienie za ich własne pieniądze

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (12)