45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

2020-03-27 14:05:05(ost. akt: 2020-03-27 14:18:06)

Autor zdjęcia: pixabay

Po wczorajszym (26 marca) rekordzie stwierdzonych zakażeń, dzisiejsze statystyki także zmieniają się dynamicznie. W piątek około godziny 14 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 45 pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa.
Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą:
10 osób z woj. łódzkiego,
9 osób z woj. dolnośląskiego,
8 osób z woj. wielkopolskiego,
6 osób z woj. małopolskiego,
5 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. lubelskiego,
1 osoby z woj. pomorskiego,
1 osoby z woj. opolskiego,
1 osoby z woj. podlaskiego i
1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będzie już taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą aż tak duże.