W tarczy antykryzysowej są dziury

2020-03-27 11:32:55 (ost. akt: 2020-03-27 11:44:04)

Autor zdjęcia: pixabay.com

To, że koronawirus uderzył w gospodarkę, już nikt w Polsce nie ma wątpliwości. Pytanie tylko, z jaką siłą i czy tarcza antykryzysowa, której rozwiązania niebawem mają wejść w życie, ochroni polskie firmy i ich pracowników.
Koronawirus niszczy gospodarkę. A coraz większe ograniczenia, które wprowadza rząd w związku z epidemią, powodują coraz większe perturbacje w gospodarce. Ekonomiści szacują, że w pesymistycznym wariancie, gdyby PKB zanotował 5 proc. spadek, pracę może stracić nawet 1,28 mln osób. A to oznacza kilkuprocentowy wzrost bezrobocia.

Rząd zaproponował tzw. tarczę antykryzysową, która ma zapewnić płynność finansową firm i bezpieczeństwo pracowników.

Czy to wystarczy? Na ile tarcza jest mocna, a jeśli nie, to jakie są w niej dziury, jakich rozwiązań brakuje? — o tym rozmawialiśmy z szefami związków zawodowych, jak też organizacji skupiających pracodawców w regionie.


Czytaj e-wydanie

Aby przeczytać cały artykuł, kup e-wydanie Gazety Olsztyńskiej. Dziś (piątek, 27 marca) oprócz samej Gazety przygotowaliśmy dla Was specjalne wydanie "Biznesu Warmii i Mazur".

Wejdź na stronę >>> kupgazete.pl lub kliknij w załączony PDF.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD