Koronawirus zatrzymał nas w domach. Bezpieczniej na polskich drogach

2020-03-27 07:11:00(ost. akt: 2020-03-27 07:34:37)

Autor zdjęcia: Policja

Policyjne statystyki pokazują spadek wypadków drogowych o ok. 50 proc. Jest też mniej rannych i zabitych na drogach. Czy ma to związek z epidemią?
— Mniejszy ruch na drogach, a co za tym idzie również mniejsza liczba zdarzeń drogowych, może mieć związek z faktem, że wiele firm lub instytucji zawiesiło lub ograniczyło swoją działalność — zapewnia mł. asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Odkąd rozpoczęła się w Polsce przymusowa kwarantanna i część firm zdecydowała się na pracę zdalną, ruch jest widocznie mniejszy. To zauważy każdy z nas. Z tego możemy być dumni.

Natomiast znaleźliśmy się wszyscy – jako społeczeństwo – w trudnej sytuacji, która wymaga zaufania do decyzji i działań podejmowanych przez różne służby oraz podporządkowania się im. Niestety są takie osoby, które również ten trudny czas próbują wykorzystać do działalności przestępczej.

Dlatego policja przestrzega przed zbyt pochopnym podejmowaniem decyzji dotyczących choćby wpuszczania nieznanych nam osób do mieszkań, czy wykonywania jakichkolwiek transakcji finansowych, które mają rzekomo związek z panującą epidemią czy z działaniami służb.

— Pamiętajmy, że aktualne i prawdziwe informacje są zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych poszczególnych instytucji, a także przekazywane mediom przez upoważnione do tego osoby — dodaje Tomasz Markowski.

Polcyjne statystyki dostępne są >>> TUTAJ.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Pan Darek zanim jeszcze poddał się kwarantannieŻycie za zamkniętymi drzwiami
Prawie 2300 osób na Warmii i Mazurach nie może wychodzić z domu. Drzwi zamknęła im kwarantanna domowa. To na pewno czas próby. Jak go spędzać, żeby nie zwariować? Pan Darek żartuje i nagrywa filmiki dla znajomych. Pani Ewelina natomiast odchodzi od zmysłów.

Koronawirus to lekcja, którą szybko trzeba odrobić
Już w czasie debaty nad nowelizacją ustawy o inspekcji sanitarnej 22 stycznia, jako pierwszy użyłem określenia „koronawirus” w Sejmie. I pytałem, co by było, gdyby taka epidemia przyszła do nas, a my nie mielibyśmy sprawnego systemu inspekcji sanitarnej. Mało kto się wtedy moimi pytaniami przejął — mówi prof. Wojciech Maksymowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Świat po pandemii...
Koronawirus kiedyś przeminie. Co będzie po nim? Świat chyba nie będziejuż taki sam. Wiele branż odczuwa już skutki walki z pandemią, ale równie dużo liczy zyski z e-commerce. A obostrzenia? Jeszcze miesiąc temu nikt nie uwierzyłby, że będą az tak duże.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sierżant Kotek #2894892 | 88.156.*.* 27 mar 2020 17:39

  Malutki wirusik zatrzymał wyścig szczurów,na drogach też!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. dr.Lazar #2894890 | 88.156.*.* 27 mar 2020 17:36

  Już wolałem czytac codziennie o wypadkach z udziałem BMW,niż o niewidzialnym wrogu,który ktoś idiotycznie nazwał korona wirusem,zamiast idiotwirusem!

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Klementyna #2894665 | 79.190.*.* 27 mar 2020 09:58

  Mniej TIRów na drogach ot i przyczyna

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. skutki #2894582 | 37.7.*.* 27 mar 2020 08:02

  WZRASTA ZA TO PRZESTEPCZOŚĆ DOMOWA , KOBIETY ZNĘCAJĄ SIĘ NAD DZIEĆMI I MĘŻAMI , POSYPIĄ SIĘ ROZWODY, RELACJE MIĘDZY LUDZKIE ULEGAJĄ OCHŁODZENIU JUŻ NIE BĘDZIE CIEPŁA MIĘDZY LUDZKIEGO, SĄSIEDZKIEGO ITP

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. blondynka #2894577 | 81.190.*.* 27 mar 2020 07:50

   Rzeczywiście jest powód do radości. Podobnie jak z tym tańszym paliwem. A i jeden pisał, że w końcu nie ma korków w Olsztynie..

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)