Nietypowe posiedzenie Sejmu. Posłowie w maskach i rękawiczkach [VIDEO]

2020-03-26 17:33:43(ost. akt: 2020-03-26 18:27:25)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Trwa 8. posiedzenie Sejmu. Posłowie zebrali się, aby przegłosować zmiany w regulaminie, które umożliwią pracę parlamentu podczas pandemii koronawirusa. Obradują w dość nietypowy sposób.
Zmiany w regulaminie pracy Sejmu mają pozwolić na głosowanie zdalne. Posłowie pracują w kilku salach. Posiedzenie miało od razu odbyć się w trybie zdalnym, jednak politycy PO i Konfederacji postulowali, że jest to sprzeczne z konstytucją.

Na sali plenarnej są m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezes Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicepremierzy: Piotr Gliński i Jarosław Gowin, szef MON Mariusz Błaszczak.

Z KO są m.in. Borys Budka, Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak. Z PSL-Kukiz15 - Władysław Kosiniak-Kamysz, Marek Biernacki, Stanisław Tyszka.

Z Lewicy m.in. szef klubu Krzysztof Gawkowski, z Konfederacji - Krzysztof Bosak. Część parlamentarzystów i pracowników obsługi w sali plenarnej ma maseczki. Obrady prowadzi marszałek Elżbieta Witek.

Pozostali posłowie ulokowani są w 11 salach na terenie parlamentu, a żadna z grup nie przekracza 50 osób.

Głosowanie odbywa się przez podniesienie ręki. Głosy liczone były przez sekretarzy. Wszyscy posłowie sa w stałym kontakcie.

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bnm #2894603 | 176.221.*.* 27 mar 2020 08:39

  Ta obłudna partia PO ktora sprzedala pół Polski doprowadziłaby nas do zagłady razem z uchodzcami ktorzy u nas zadomowiliby się juz 5 lat temu za Kopacz.Gdziekolwiek postawią swoją nogę tam nieurodzaj i kłótnie.I nawet jak się powymieniają Schetyna z Budką czy Kidawą to nie ma znaczenia bo to są ludzie konfliktu i destrukcji !!!!Ich miejsce na smietniku politycznym na zawsze .Polacy teraz mają dobrą pamięć i nie są tak głupi jak wyborcy PO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Z PISZA #2894406 | 81.15.*.* 26 mar 2020 20:40

   TAK SIĘ ZASTANAWIAM, DLACZEGO TVPIS ZATAJA INFORMACJĘ, ŻE SETKI LUDZI WE FRANCJI JEST ZARAŻONYCH PO WYBORACH SAMORZĄDOWYCH. I CHYBA ZNAM OPDPOWIEDŹ. BO RZĄD NIE CHCE POKAZAĆ SPOŁECZEŃSTWU, ŻE PÓJŚCIE NA WYBORY 10 MAJA GROŻĄ ZARAŻENIEM I ŚMIERCIĄ. A PRZECIEŻ PIS CHCE ZA WSZELKĄCENĘ, PO TRUPACH WYGRAĆ I PRZEPROWADZIĆ TE WYBORY.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. warmiak #2894377 | 83.6.*.* 26 mar 2020 20:06

   Teraz to Pan TUSK ostrzega tylko kogo i w którym schronie się ukrywa może w Gierłoży , gdzie mury grube na 2 słownie dwa metry

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  3. warmiak #2894376 | 83.6.*.* 26 mar 2020 20:04

   Tych nierobów powinno się wysłać na pierwszą linie frontu walki z koronawirusem, a szczególnie tych z PO bo sami sobie zaprzeczają, takich gości powinno się powinno się izolować, gdyż mówią co im wygodne i dalej śmieją się ze swoich wyborców.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  4. X #2894368 | 37.47.*.* 26 mar 2020 19:59

   A tym co z PIS u nie było zabrać diety i wypieprzyć z roboty My jako naród mamy ryzykować podczas wyborów prezydenckich a oni się chowają , do roboty albo fora ze dwora.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)