Ministerstwo Zdrowia przedstawia nowe statystyki dotyczące koronawirusa. Ważne: jest mniej ofiar śmiertelnych

2020-03-26 11:56:34(ost. akt: 2020-03-26 12:06:37)

Autor zdjęcia: pixabay

Resort zdrowia poinformował dzisiaj (26 marca) około południa, że osób, które zmarły na koronawirusa jest 14, a nie, jak wcześniej podawano, 15. Skąd taka zmiana?
W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia - informuje Ministerstwo Zdrowia. I dalej: - Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem.
Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14.

Przypomnijmy natomiast, że dzisiaj rano poinformowano, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.
Jan Szynaka, prezes firmy Szynaka Meble
Musimy przetrwać ten czas
Koronawirus coraz bardziej paraliżuje gospodarkę. Fabryka Michelin, która zatrudnia prawie 5 tys. osób, zawiesza produkcję na dwa tygodnie. Wcześniej zrobiła to Grupa Szynaka, zatrudniająca w swoich zakładach 3,5 tys. pracowników.


Szkoły chciały, system padł
Coś, co jeszcze niedawno wydawało się abstrakcją, przestało nią być w niewesołej rzeczywistości — szkoły przeszły na model cyfrowy. Szkoda tylko, że bez przygotowania. Już rano padły serwery, a część problemów pozostaje bez odpowiedzi.

Andrzej Wiktorowicz
Ultrasonografem w koronawirusa
Dzisiaj medycyna dyktuje warunki. Dlatego w Olsztynie powstają ultrasonografy do diagnostyki płuc, które ułatwiają szybkie monitorowanie pacjentów. Takie urządzanie bardzo ułatwiają prace medykom walczącym z koronawirusem.
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. TuTam #2894118 | 5.173.*.* 26 mar 2020 13:55

  Kombinatorzy z ministerstwa dbają o statystyki. Miał koronawirusa, ale zmarł na zawał czy udar.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. olkitoli #2894071 | 95.160.*.* 26 mar 2020 12:41

  dawac na spacery z dziecmi dawac a na weekend do dziadkow

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Wypi...j! Michał #2894061 | 109.70.*.* 26 mar 2020 12:31

  Jeden w to, czy w tamto... Niedługo to nie będzie robiło żadnej różnicy, tak samo jak przyrost zakażonych o 1tys czy o 2tys... Niestety...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz