Premier: Musimy walczyć o naszą gospodarkę [VIDEO]

2020-03-25 18:27:03(ost. akt: 2020-04-07 11:27:45)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Premier udostępnił na swoim profilu facebookowym film ze specjalnym przesłaniem dla Polaków. Mateusz Morawiecki przyznaje, że pandemia koronawirusa to największe dotychczasowe wyzwanie dla Polski w XXI wieku, ale zapewnia, że przygotowana przez rząd Tarcza Antykryzysowa ma nam ułatwić przetrwanie tego trudnego okresu.

- Wiele firm i sektorów zamroziło swoją działalność. Przerywane są łańcuchy światowych dostaw. Liderzy największych państw i eksperci na świecie alarmują: skutki kryzysu gospodarczego będą bardzo poważne - przyznaje premier. I dodaje: - Właśnie w takich warunkach przychodzi czas gospodarczej próby dla Polski.

- Rząd przygotował tarczę antykryzysową. Tarcza powstała po to, aby chronić. Ale chronić w czasie bitwy. Bo czeka nas walka. Musimy walczyć o naszą gospodarkę, o nasze firmy, o nasze miejsca pracy - tłumaczy Mateusz Morawiecki.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PINOKIO #2893954 | 81.15.*.* 26 mar 2020 09:50

  MORAWIECKI ..... MUSICIE WALCZYĆ TO JEST RÓŻNICA, BO NIE MÓWISZ, ŻE ........WALCZYCIE!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. kos #2893939 | 5.172.*.* 26 mar 2020 09:40

  czy ktoś potrafi powiedzieć ile miasto Olsztyn przeznacza rocznie na utrzymanie obrony cywilnej wliczając w to utrzymanie wielu etatów i budynku na augustowskiej? Jakie zadania ma ta formacja i co ona oprócz brania wysokich poborów robi, dlaczego nie przygotowała na takie klęski chociażby podstawowego zabezpieczenia w rękawice, maski itp dla olsztyniaków, kto w tym mieście odpowiada za obronę cywilną?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. az #2893815 | 37.47.*.* 26 mar 2020 07:15

  Przy takich " dowódcach" skończymy jak powstańcy warszawscy. Dół wyrżnie koronawirus, choć w diagnostyce i zaopatrzeniu w środki ochrony jesteśmy najlepsi w Europie. Zapomniał uściślić, że zaopatrzone są pisowskie tchórze a nie obywatele. Góra da sobie radę bo zdążyła zmanipulować, skłócić dół z korzyścią dla siebie. My do URN władza po kasę

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

 4. Stefan #2893814 | 188.125.*.* 26 mar 2020 07:14

  Walczycie o gospodarkę dając TVP 2 miliardy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz