Leczy, budzi, chce chronić przed koronawirusem. Szef olsztyńskiego "Budzika" pomysłodawcą akcji "Maseczki dla Polski" [VIDEO]

2020-03-25 20:15:46 (ost. akt: 2020-03-25 20:03:38)
dr Łukasz Grabarczyk

dr Łukasz Grabarczyk

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Dr Łukasz Grabarczyk, szef olsztyńskiego „Budzika” jest jednym z pomysłodawców akcji „Maseczka dla Polski”. Dzięki niej mamy poczuć się bezpieczniej.
Dzięki inicjatywie lekarzy i wsparciu przedsiębiorców trwa szycie wielorazowych maseczek, które trafią bezpłatnie do osób w całej Polsce. Olsztynianie i mieszkańcy tzw. Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego będą tymi, którzy środki ochrony odbiorą jako jedni z pierwszych.

— Spodziewamy się dostawy w pierwszych dniach kwietnia — poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. I zapewnił: — Pracujemy nad dobrym sposobem dystrybucji, bo liczba maseczek to blisko 250 tysięcy sztuk, a organizatorzy wyraźnie zastrzegają, że maseczki muszą być dostarczone bezpłatnie do domów naszych mieszkańców. To ważne, by wzmacniać bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Kupujemy, sprowadzamy sprzęt dla naszych szpitali, domów opieki, MOPS-u, ale chcemy też wesprzeć mieszkańców.

Nie byłoby akcji, gdyby nie było otwartych głów i serc. Jednym z inicjatorów akcji jest dr n. med. Łukasz Grabarczyk, lekarz ze szpitala uniwersyteckiego. To on został konsultantem medycznym akcji, której szczegółowe założenia można znaleźć na stronie maseczkidlapolski.pl. Tam też znajduje się informacja, jak można wspomóc działania lekarzy i przedsiębiorców.

Warto pamiętać, że maseczki, które wkrótce mają dotrzeć do naszych domów, będą mogły być przez nas wykorzystywane wiele razy. Odzyskują one swoje właściwości ochronne po tym, jak je wygotujemy.

Inicjatorzy akcji za cel postawili sobie powstanie minimum 20 milionów takich maseczek, ale coraz śmielej mówią nawet i o 40 milionach. I to się może udać, bo produkcja dopiero ruszyła, a maseczek powstało już około 300 tys.Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #2900098 | 31.0.*.* 4 kwi 2020 15:05

  Pierwsze dni kwietnia dawno za nami. dziwnie temat ucichł a maseczek nie widać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mask #2894478 | 88.156.*.* 26 mar 2020 22:45

  Jeszcze kilka dni temu maseczki były niepotrzebne dla niechorujących a teraz tak jak na świecie wróciły do łask... Świat wariuje od niewiedzy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Cinek #2894098 | 83.28.*.* 26 mar 2020 13:28

  Nie ma maseczek? To proste - rząd zakazał importu maseczek z Chin. “celem interwencji polskiego rządu była ochrona polskiego konsumenta i dotyczyła wyłącznie zachęty dla kilku największych platform internetowej sprzedaży na świecie – w tym chińskich – aby wprowadzali odpowiednie narzędzia do przeciwdziałania nieuczciwym praktykom sprzedażowym, na które narażeni są polscy konsumenci (w tym zawyżaniu cen i/lub umieszczaniu informacji mogącej wprowadzić kupującego w błąd)”

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Kebiz #2894048 | 88.156.*.* 26 mar 2020 12:12

  Niemilknące brawa dla wynalazcy i wykonawców !!! Tylko dlaczego tzw ŚWIAT o tym nie wie ? Gdzie ci zarozumiali dziennikarze, którzy epatują nas swoimi rewelacjami ? Rozprowadzaniem powinny zająć się administracje spółdzielni mieszkaniowych !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. tan #2893942 | 88.156.*.* 26 mar 2020 09:41

  W Korei Południowej kupuje się kupon na maseczkę, liczba na mieszkańca jest ograniczona. Kupon następnie wymienia się na właściwą maseczkę. Niestety w naszym społeczeństwie jest to nie do wykonania. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób każdy mieszkaniec Olsztyna ma otrzymać 1 jednorazową maseczkę, która po prostu nie stygmatyzuje osób chorych, gdyż niestety nie jest gwarancją braku zakażenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD