Olsztyńskie galerie pomagają

2020-03-25 17:44:30 (ost. akt: 2020-03-25 17:40:00)

Autor zdjęcia: mat. Galerii Warmińskiej I Aury Centrum Olsztyna

Olsztyńskie galerie handlowe Aura Centrum Olsztyna i Galeria Warmińska, które należą do spółki NEPI Rockcastle, pomagają lokalnym instytucjom w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Galerie oferują instytucjom bezpłatną możliwość zamieszczania komunikatów i informacji na stronach internetowych i w kanałach mediów społecznościowych.

„Zamieszczając na naszych stronach potrzebne teraz dla lokalnej społeczności informacje, docieramy do bardzo dużej grupy ludzi. Jesteśmy przekonani, że tylko działając wspólnie dla dobra nas wszystkich jesteśmy w stanie zmniejszyć rozmiary epidemii i zminimalizować jej skutki” – mówi Natalia Tur Regional Marketing Manager Galerii Warmińskiej i Aury Centrum Olsztyna.

Galeria Warmińska i Aura Centrum Olsztyna wraz z najemcami wychodząc naprzeciw potrzebom olsztyńskich szpitali sfinansowały zakup wyposażenia medycznego i zestawów energetycznych.

Galerie handlowe przekazały szpitalom w pierwszej transzy 900 sztuk maseczek jednorazowych włókninowych, które w ostatnich dniach potrzebne są stale personelowi medycznemu pracującemu z pacjentami oraz 1500 zestawów energetycznych, które pomogą lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym na zastrzyk energii w odpowiedzialnej i wyczerpującej pracy.

„Jesteśmy świadomi, z jakim poświęceniem personel medyczny walczy z koronawirusem. Nie mamy wątpliwości, że służbie zdrowia należy się w tym czasie specjalne wsparcie, dlatego nie wahaliśmy się ani chwili, by zrobić te zakupy” – informuje Natalia Tur.

W najbliższym czasie Aura Centrum i Galeria Warmińska mają w planie przekazać kolejną partię wyposażenia medycznego dla olsztyńskich szpitali. W drugiej transzy do szpitali planowane jest dostarczenie 600 sztuk maseczek ochronnych z filtrami typu FFP2, które spełniają kryteria wysokiej ochrony przed zanieczyszczeniami, w tym zapewniają ochronę przez wirusami.

Oprócz maseczek specjalistycznych centra handlowe przekażą szpitalom 100 sztuk gogli ochronnych i 500 litrów płynu do dezynfekcji. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem w całej Polsce na tego typu towar, termin dostawy jest zależny od producentów.

Sprzęt medyczny oraz paczki energetyczne dla pracowników służby zdrowia ufundowały Aura i Galeria Warmińska oraz najemcy tych centrów handlowych. Pomoc trafiła do wszystkich olsztyńskich szpitali tj. dziecięcego, wojewódzkiego, miejskiego, uniwersyteckiego oraz do polikliniki.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zenek przerywa milczenie #2893980 | 82.31.*.* 26 mar 2020 10:21

  Lepiej niech wybudują przejscie podziemne koło więzienia.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. zdrowa żywność #2893637 | 83.31.*.* 25 mar 2020 19:05

  O, i jeszcze Energy System Guarana Liquid! To może baterie alkaliczne AA od razu. :D Jak przypuszczam tylko naturalna kawa will do.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. zdrowa żywność #2893634 | 83.31.*.* 25 mar 2020 19:02

  "Energy cake" brzmi złowieszczo jak to dla lekarzy, co to często zalecają jeść czosnek i kiszoną kapustę. Możecie mi od razu oddać tę kakę, ja toleruję kofeinę i cukier.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. wertgtr #2893581 | 77.111.*.* 25 mar 2020 17:55

  galerie w razie czego można przerobić na szpitale :(

  odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD