Ponad pół tysiąca wolontariuszy Citi wspiera ratowników w Warszawie i Olsztynie

2020-03-25 10:03:06(ost. akt: 2020-03-25 12:18:24)

Autor zdjęcia: Citi Handlowy

Ruszyła akcja #CitiVolunteers dla ratowników medycznych. Od poniedziałku ponad 300 ratowników w Warszawie oraz Olsztynie otrzymuje pełnowartościowy posiłek oraz żele do dezynfekcji, który dostarczane są m.in. dzięki wsparciu pracowników Citi w Polsce. To pomoc dla pierwszej linii frontu w walce z COVID-19 – podkreślają wolontariusze Citi w Polsce.
Personel ratownictwa medycznego odgrywa dzisiaj kluczową rolę. Nie bez powodu mówi się o nich „cisi bohaterowie”, oni działają na pierwszej linii frontu. Ten posiłek to wyraz naszej wdzięczności dla ich bezcennej pracy – mówią wolontariusze Citi w Polsce - Oni ratują nasze życie i zdrowie, pracując w warunkach wysokiego ryzyka. Dzisiaj ratownicy pracują po kilkanaście godzin dziennie, a w sytuacji ograniczonej działalności barów, sklepów i wzmożonej liczby zgłoszeń – ten obiad to jeden z niewielu „pewnych” punktów ich dnia, podkreślają.

Wolontariusze Citi w Polsce błyskawicznie zareagowali na trudną sytuację związaną z pandemią. Ponad pół tysiąca wolontariuszy zaangażowało się finansowo w przygotowanie ciepłych posiłków dla kilkuset pracowników ratownictwa medycznego w Warszawie i Olsztynie. Citi w Polsce (Citi Handlowy oraz Citibank Europe Plc) zobowiązały się akcję wesprzeć w kwocie co najmniej tak wysokiej, jak wysokość zbiórki jaką wolontariusze organizują wśród pracowników Citi w Polsce. W poniedziałek pomoc dotarła do 310 pracowników ratownictwa medycznego.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.

zdalna nauka
Szkoły przeszły do sieci
Lekcje online to zupełnie nowa rzecz w polskim systemie edukacji. Przygotowana na szybko, więc nic dziwnego, że natrafiła na wiele problemów. I to nie tylko natury technicznej...