Uważajcie na ludzkie gnidy. Oszukują na "terytorialsów"

2020-03-22 19:52:43(ost. akt: 2020-03-22 20:32:22)

Autor zdjęcia: pixabay

Tak, na ludzkie gnidy. Bo jak można inaczej nazwać oszustów, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób "na żołnierza WOT" ? Nasi terytorialsi w tych ciężkich czasach pomagają weteranom i seniorom. I aż nie chce się wierzyć, że ktoś może na tym żerować.
Nasi terytorialsi z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach walki z pandemią pomagają kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są w ramach operacji „Odporna wiosna”. Zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków.

(piszemy o tym w poniedziałkowe Gazecie Olsztyńskiej: kliknij tutaj)

Niestety chcą to wykorzystać oszuści, którzy próbują wyłudzić pieniądze "na żołnierza WOT".
- Taka sytuacja nie miała miejsca na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ale już teraz podejmujemy kroki, by zapobiec podobnym incydentom w regionie. Podkreślamy: żaden żołnierz WOT nie może brać pieniędzy od osób, które nie są w systemie pomocowym i nie są pod opieką brygad OT - podkreśla rzecznik prasowy brygady Monika Jabłońska-Buder.

Seniorzy, którym pomagają żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej podzieleni są na dwie grupy. Pierwsza to kombatanci i osoby starsze objęte bezpośrednią opieką koordynatora z brygady. Ta grupa osób objęta jest wsparciem, które obejmuje możliwość robienia zakupów, a co za tym idzie przepływ pieniędzy. Osoby te zostały poinformowane o zasadach nieprzekazywania pieniędzy nikomu poza żołnierzem WOT – opiekunem z ramienia brygady OT.

Terytorialsi pomagają weteranom i seniorom

Drugą grupą są osoby objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej i Caritas. Wsparcie tych osób polega na dostawach paczek żywnościowych z banków żywności. W stosunku do tej grupy osób żołnierze WOT nie są upoważnieni do robienia dodatkowych zakupów, a co się z tym wiąże nikt nie może pobierać na nie pieniędzy.

W przypadku podejrzeń prób wyłudzenia prosimy powiadomić Policję oraz koordynatora z brygady WOT.


Żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej wykonujący zadania w ramach przeciwdziałania pandemii koronawirusa, w tym wsparcia kombatantów i osób starszych, wyróżniają się następującymi detalami: na lewym ramieniu oznaka „Polski Walczącej” wraz z mottem „Zawsze gotowi, zawsze blisko”; oliwkowy beret; mundur żołnierza Wojska Polskiego. Tożsamość żołnierzy można również potwierdzić książeczką wojskową z nazwiskiem i zdjęciem żołnierza.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła się grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn .


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2891828 | 188.147.*.* 23 mar 2020 08:28

  Trudna sytuacja zawsze stwarzala okazje dla ludzi wyzutych z sumienia. Co do kar wobec takich - moze kilka miesiecy brudnych ale pozytecznych prac spolecznych. Moze odnajda sens w ludzkiej solidarnosci...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. lwx #2891777 | 83.9.*.* 22 mar 2020 23:04

  Zaczną się samosądy jak państwo tego nie opanuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Max #2891759 | 37.47.*.* 22 mar 2020 21:42

  jest sytuacja wojenną i powinno się takie hieny rozstrzeliwac i tyle

  Ocena komentarza: warty uwagi (30) odpowiedz na ten komentarz

 4. jacek #2891753 | 88.156.*.* 22 mar 2020 21:25

  Faktycznie gnidy. Samo dno i patologia. Ludzkosc ma jeszcze daleka droge przed sobe, jesli ma byc mowa o jakiejkolwiek przyszlosci...

  Ocena komentarza: warty uwagi (36) odpowiedz na ten komentarz

 5. Nick #2891746 | 37.201.*.* 22 mar 2020 21:17

  W tej wielkiej chwili ,kiedy wszyscy przyzwoici ludzie kieruja sily na walke z niewidzialnym wrogiem takie osoby zerujace na tej sytuacji powinny byc w trybie nadzwyczajnym skazywane co najmniej na dozywocie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (30) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)