Nie wstydź się poprosić o pomoc. Niektórzy z chęcią przyniosą ci zakupy

2020-03-19 13:27:52(ost. akt: 2020-03-19 13:38:16)
Info z klatki schodowej w bloku przy ul Kombatantów w Giżycku

Info z klatki schodowej w bloku przy ul Kombatantów w Giżycku

Autor zdjęcia: mojegizycko.pl

To bardzo ważne, by seniorzy i osoby z chorobami towarzyszącymi, czy też słabszą odpornością nie wychodziły obecnie bez pilnej potrzeby ze swoich domów. Podobnie jest z rodzicami małych dzieci, którzy zwyczajnie nie mogą zostawić swoich pociech bez opieki, by udać się do sklepu. Pomóżmy im!
Pomagajmy sobie i otoczmy troską drugiego człowieka – starszą sąsiadkę, kolegę poruszającego się na wózku inwalidzkim, znajomą cierpiącą na nowotwór lub ciocię z cukrzycą. Przy okazji szybkiego wypadu do miasta możemy zrobić także zakupy komuś w potrzebie.

Z pewnością macie wokół siebie mnóstwo osób, którym należy pomóc w tym bardo trudnym czasie epidemii koronawirusa.

Pamiętajmy też o swoich najbliższych. Jeśli mamy w swoim bliskim otoczeniu, czy w też rodzinie osoby szczególnie potrzebujące pomocy i wsparcia, starsze, schorowane, samotne – bądźmy z nimi w stałym kontakcie i monitorujmy ich potrzeby.

Apel również do osób potrzebujących – nie bójcie się prosić o pomoc i wsparcie, możecie liczyć na zaangażowanie i pomocną dłoń wielu ludzi. Rozglądajcie się wokół siebie, często np. na klatkach schodowych rozklejone są informacje z chęcią niesienia pomocy przy zakupach, zarówno od sąsiadów, jak i sklepów, do których wystarczy zadzwonić i pomoc ma się gwarantowaną.

Kogo prosić o pomoc?
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej funkcjonuje i pomaga jak dotychczas, a nawet ze zdwojoną siłą. Godziny pracy MOPS pozostają bez zmian, z tą różnicą, że do budynku może wejść tylko jedna osoba, zalecany wcześniejszy kontakt telefoniczny – może uda się załatwić sprawę bez wychodzenia z domu (Sekretariat MOPS tel. 87 428 56 06).

Straż Miejska w Giżycku także oferuje pomoc. Pod bezpłatnym nr tel. 986 można zgłaszać osoby samotne, którym brakuje np. wody i innych niezbędnych rzeczy.

Pastor Wojciech Trybek również zgłasza gotowość wolontariuszy do pomocy, dysponują własnym transportem, chętnie zrobią zakupy potrzebującym, można na nich liczyć także w każdej innej sprawie, kontakt 662 107 201.

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej organizuje specjalny dyżur telefoniczny – wsparcie psychologa. Pierwszy taki dyżur zaplanowany jest na poniedziałek 23 marca w godz. 12.00 – 14.00 pod nr tel. 87 428 51 63. Centrum zbiera także informacje na temat dostępnej pomocy psychologicznej telefonicznej i online, szczegóły: centrumprofilaktyki.pl/aktualnosci/2102-pomoc-psychologiczna-w-okresie-sytuacji-epidemiologicznej.

Wiele restauracji i sklepów z Giżycka zaoferowało dojazd do klienta, ich lista znajduje się w internecie.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki na swojej stronie pisze jak pomóc osobom w kwarantannie, m.in. do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc: gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/pomoc-osobom-w-kwarantannie

Za: mojegizycko.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ...... #2890502 | 89.229.*.* 20 mar 2020 20:52

    jak to robią jakieś mniejsze3 sklepy to nie powiem im że chcę zakupy tańsze z Kauflandu, Lidla czy Biedronki

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Nonn #2890483 | 176.221.*.* 20 mar 2020 20:18

    Widać jak kościół katolicki dba o swoje owieczki. Tylu księży, tyle kościołów a żadnej pomocy z ich strony? Co innego pastor ale to już inna instytucja.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)