Moc pomocy seniorom z Olsztyna. Sprawdźcie, gdzie po pomoc!

2020-03-19 13:14:16(ost. akt: 2020-03-19 13:28:09)

Autor zdjęcia: mat. Urzędu Miasta w Olsztynie

Samorząd, harcerze, organizacje pozarządowe - wielu oferuje swoją pomoc osobom starszym. To niezwykle istotne, bowiem seniorzy są jedną z najbardziej narażonych grup na powikłania wskutek zakażenia koronawirusem.
Z oferującymi pomoc wystarczy skontaktować się telefonicznie lub wysłać e-mail. To najprostsza możliwość uzyskania wsparcia. Zakres zadań, jakimi zajmują się wolontariusze, jest bardzo szeroki.

Specjalne numery telefonu uruchomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie. Pracownicy dyżurują pod nimi od poniedziałku do piątku między 7:15 a 17:00. Wsparcie dotyczy kwestii związanych z zakupami, uzyskaniem żywności, z dostawą leków, czy potrzeb w zakresie wsparcia psychologicznego.


Do pomocy ruszyli również harcerze. Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP uruchomiła Służbę Harcerską. Alarmowy numer to 535 056 768, można też kontaktować się poprzez pocztę elektroniczną -
wm@zhp.pl. Działa już także Pogotowie Harcerzy i Harcerek ZHR. W tym przypadku kontakt e-mailowy - phh.wmz@zhr.pl.

Chęć wsparcia najbardziej potrzebujących i będących w grupie ryzyka zakażeniem koronawirusem zadeklarowało też Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej FENI. Na pomoc mogą liczyć seniorzy, samotni, niepełnosprawni z Olsztyna i okolicznych gmin. Wolontariusze zrobią zakupy, zrealizują recepty, a nawet wyprowadzi psa. Kontakt telefoniczny: 695 054 128 oraz e-mailowy: pomoc.feni@gmail.com.
Na wsparcie harcerzy i stowarzyszenia FENI mogą liczyć także te osoby, które są w kwarantannie i nie mogą wychodzić z domu.

Przypominamy, że Urząd Miasta Olsztyna buduje bazę danych przedsiębiorców, którzy świadczą usługi gastronomiczne i kateringowe. Daje to możliwość zdalnego zamówienia posiłku.

ogłoszenie płatne