Wodowskaz na kanale w Giżycku pokazał przekroczony stan ostrzegawczy

2020-03-19 10:48:27(ost. akt: 2020-03-19 11:31:01)

Autor zdjęcia: KT

Jak czytamy w komunikacie na stronie gov.pl z 19 marca 2020 r. - stan wody na Kanale Łuczańkim wynosi 130 cm. Oznacza to przekroczony stan ostrzegawczy i pierwszy stopień zagrożenia.
W ostatnich tygodniach wyraźnie widać, że woda w kanale się podniosła. Osiągnęła stan ostrzegawczy.

W komunikacie podany jest stan na 19 marca (czwartek). Stan ostrzegawczy wynosi 130 cm. Do stanu alarmowego brakuje 20 cm. Ppprzedni odczyt również wynosił 130 cm, więc na razie nie may trendu rosnącego.

Ostatnie poważne problemy z przekroczeniem stanu alarmowego poziomu wody w jeziorach mazurskich były dwa lata temu. Woda w kanale sięgała daleko poza betonowe obramowania, zalane były częściowo ogrody działkowe, a w wielu domach położonych w pobliżu kanału mieszkańcy zmagali się z wodą w piwnicy.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wody brakuje #2889654 | 89.229.*.* 19 mar 2020 13:14

    więc ten stan szybko obniży się. I należy się cieszyć z tego stanu. A działkowcami nie przejmowałbym się. Nie jest problem w tym, że podtopi działki "Kętrzyńskiego". Problem w tym, że mają na działkach nieszczelne / nielegalne/ szamba i z nich wyleje się wszystko. No i będą później zajadać się .....

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz