Zawieszenie biletów długookresowych, wyłączenie przycisków przy przejściach i zamknięcie placów zabaw

2020-03-18 15:23:11 (ost. akt: 2020-03-18 15:22:23)
Zawieszono bilety długookresowe oraz wyłączono przyciski na przejściach dla pieszych - wszystko w ramach działań prewencyjnych podczas epidemii koronawirusa.

Zawieszono bilety długookresowe oraz wyłączono przyciski na przejściach dla pieszych - wszystko w ramach działań prewencyjnych podczas epidemii koronawirusa.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą zawiesić długookresowe bilety. Poza tym Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zapowiedział sukcesywne wyłączanie przycisków przy przejściach dla pieszych oraz zamknięcie placów zabaw.
* Informujemy, że ZDZiT w Olsztynie – w trybie awaryjnym - wprowadza dla osób korzystających z biletów długookresowych, możliwość ich zawieszenia. Wniosek w tej sprawie należy przesłać na adres bilety@zdzit.olsztyn.eu, umieszczając w tytule wiadomości treść "Zawieszenie biletu”. Warunkiem koniecznym do spełnienia jest podanie we wniosku numeru użytkowanej Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

Po ustaniu utrudnień w przemieszczaniu się i zgłoszeniu się do Punktu Obsługi Klienta ZDZiT, pasażerowie będą mogli przekodować niewykorzystany czas ważności biletu na inny termin. Przekodowywany okres ważności będzie liczył się, od dnia złożenia wniosku drogą mailową. Każdy bilet będzie "odwieszony" na okres liczony od dnia złożenia wniosku drogą mailową do ostatniego dnia jego pierwotnej ważności.

* Informujemy, że od 19 marca 2020 roku sukcesywnie będą wyłączane przyciski na przejściach dla pieszych wyposażonych w urządzenia sygnalizacji świetlnej. W pierwszej kolejności zmiana nastąpi na przejściach, gdzie nie wymagana jest ingerencja w oprogramowanie sygnalizacji świetlnej. W kolejnych dniach będą wyłączane przyciski na pozostałych przejściach (wyposażonych w sterowniki sygnalizacji starszej generacji). Przyciski, których na terenie Olsztyna jest ponad 1,5 tys. dodatkowo zostaną zabezpieczone taśmą. Wszystkie prace związane z zabezpieczeniem przycisków przewiduje się wykonać do 23 marca 2020 roku.

* W związku z licznymi sygnałami napływającymi od mieszkańców ws. niestosowania się do zaleceń kwarantanny, informujemy że od dnia 18 marca 2020 roku (środa), wszystkie place zabaw zarządzane przez ZDZiT w Olsztynie - zostają zamknięte do odwołania.

Wprawdzie w minionym tygodniu z powodu wprowadzenia stanu epidemicznego w Polsce, zawieszone zostały zajęcia w żłobkach, przedszkolach i szkołach, to wiele osób zbagatelizowało zalecenia, by pozostać w domach. O ile spacery z dala od skupisk ludzi zalecają nawet lekarze, to spędzanie wolnego czasu w grupach – w obecnej sytuacji – należy traktować jako skrajną nieodpowiedzialność.

Przykładem mogą być place zabaw, co szczególnie widoczne było na początku bieżącego tygodnia, kiedy do wyjścia z domów zaczęła zachęcać słoneczna aura. Dzieci bawiące się na placach zabaw nie były rzadkością. Niestety nie były to pojedyncze przypadki, kiedy na placu można było spotkać jedno dziecko z rodzicem. Odwiedzały je całe rodziny pozwalając swoim pociechom na zabawę z innymi rówieśnikami. Dlatego biorąc pod uwagę zagrożenie epidemiczne zdecydowaliśmy o zamknięciu wszystkich administrowanych przez ZDZiT placów zabaw.

Podobny zakaz 17 marca 2020 roku wprowadził Poznań.

ogłoszenie płatne

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #2889129 | 195.136.*.* 18 mar 2020 16:43

  A moze by tak ograniczyć komunikacje miejska autobysy przewożą powietrze??

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. tym chata bogata co ukradnie tata #2889102 | 82.31.*.* 18 mar 2020 16:18

  No co niech se dzieciak pobiega dotleni się.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Magda #2889097 | 88.156.*.* 18 mar 2020 16:02

  Zawiesić, to można bombki na choince, o !!!

  odpowiedz na ten komentarz