68-latek z Olsztyna zaatakował nożem napotkanego mężczyznę

2020-03-18 12:31:36(ost. akt: 2020-03-18 12:38:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Przy jednym z budynków na terenie Olsztyna został znaleziony ranny 35-latek. Osoba, która zauważyła poszkodowanego, na miejsce wezwała Zespół Ratownictwa Medycznego. Załoga zabrała mężczyznę do szpitala z raną kłutą ciała.
Olsztyńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa. Okazał się nim 68-letni mieszkaniec Olsztyna. Z ustaleń śledczych wynika, że tamtej nocy poszkodowany 35-latek spotkał się z koleżanką, z którą wspólnie weszli do jednego z mieszkań na terenie Olsztyna po jej rzeczy i tam został niespodziewanie ugodzony nożem przez jednego z lokatorów. Następnie poszkodowany uciekł z mieszkania.

68-latek usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie potrafił jednak racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego zaatakował 35-latka, który wszedł do mieszkania wraz z koleżanką.

Okazało się, że 68-latek był wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Olsztyn

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kruk #2889112 | 37.47.*.* 18 mar 2020 16:31

    Chwasty sie wyrywa

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz