Koronawirus. Popularne dyskonty wprowadzają w swoich sklepach specjalne rozwiązania

2020-03-17 18:46:38(ost. akt: 2020-03-17 20:57:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych działań, dlatego Biedronka i Lidl wprowadzają w swoich sklepach specjalne rozwiązania. Wszystko po to, aby zapewnić Polakom stały dostęp do produktów spożywczych i higienicznych, przy jednoczesnym zadbaniu o bezpieczeństwo pracowników i klientów.
W związku z aktualną sytuacją Biedronka skróci godziny pracy sklepów w całym kraju – placówki będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca.

Jedną z pierwszych nowości w sklepach Biedronka będą nawilżane chusteczki Dada przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia. Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo.

Żeby ułatwić zachowanie odstępu między kupującymi, sklepy wprowadzą oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji — podkreśla Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Już teraz w Biedronce na tablicach informacyjnych znajdują się plakaty przygotowane przez PZH, które pokazują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazówki są przekazywane również za pomocą systemu głosowego w sklepach.

W placówkach sieci pojawiły się też komunikaty przypominające klientom o konieczności używania rękawiczek przy pakowaniu pieczywa. Sieć namawia też kupujących do korzystania z płatności bezgotówkowych oraz w przypadku kart lojalnościowych Moja Biedronka do podawaniu numer telefonu – ustnie lub pokazując na kartce – kasjerowi.


Pracownicy sieci Biedronka już wcześniej zostali wyposażeni w niezbędne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa – w sklepach pojawiły się plakaty, a także uruchomiono specjalną infolinię. Już teraz osoby zatrudnione w sklepach mają też dostęp do żeli dezynfekujących, a na zapleczach od dawna są certyfikowane mydła mające właściwości dezynfekujące. Aby jeszcze bardziej podnieść komfort ich pracy, sieć udostępni kasjerom jednorazowe maseczki i rękawiczki. Biedronka planuje też montaż osłon pleksi przy stoiskach kasowych – realizacja tego planu będzie przebiegała stopniowo i jest ściśle związana z dostępnością na rynku tego typu rozwiązań.

Również zarząd Lidl Polska poinformował, że na bieżąco podejmuje decyzje mające zapewnić bezpieczeństwo klientom i swoim pracownikom.

"Pracujemy m.in. nad przezroczystymi osłonami pleksi, ochraniającymi pracowników w strefie kas, i nad wyznaczeniem na podłodze linii kas miejsca obsługi klienta z zachowaniem bezpiecznej odległości.

Obecnie w każdym naszym sklepie i biurze Lidl Polska dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk.

Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić nieprzerwany dostęp do zakupów w naszej sieci. Dostawy produktów odbywają się codziennie, a sklepy czynne są w standardowych godzinach.

Jednocześnie przypominamy o zachowywaniu bezpiecznej odległości między ludźmi, minimum 1,5 m.

Zachęcamy także do korzystania z kas samoobsługowych oraz dokonywania płatności bezgotówkowo" — czytamy w komunikacie na profilu sieci sklepów na Facebooku.


Źródło: Biuro Prasowe sieci Biedronka, Lidl Polska/ Facebook

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kamgra #2890274 | 83.137.*.* 20 mar 2020 12:48

  Wprowadzone rozwiązania.... Podniesienie cen i zarobienie na panice , tylko takie rzeczy w Polsce, na zachodzie tego nie ma.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Janusz #2888898 | 31.0.*.* 18 mar 2020 11:06

  Wczoraj w lidlu na bałtyckiej ok 15 zakupy robiła ok 40+ mimoza i mameja jakby niepelnosprawna umysłowo wyjecie towaru na tasme , włorzenie go spowrotem zaplacenie jakims bonem z mopsu pewnie zajeło jej kilkanascie minut, a potem wsiadla do czarnej skody oktavia kombii i pojechała - i kto takiej mamei dałprawo prowadzenia auta?????????, nawet odkurzacza nie powinna ruszac!!!!!!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sprzedawca #2888836 | 88.156.*.* 18 mar 2020 09:51

   Tylko co dają te zasady, linie "pokazujące" bezpieczną odległość skoro 3/4 klientów ma to gdzieś? Pracuję w sklepie, to co robi większość ludzi to się w głowie nie mieści. Pomimo tych linii stoją praktycznie jeden na drugim, pomimo linii praktycznie kładą się na szybie za którą mamy towar (pracuję na dziale mięsnym), co drugi dotyka tej szyby a na nasze prośby reaguje albo głupim śmieszkiem, że on jest zdrowy albo awanturą, że nam się w głowach poprzewracało. I wciąż połowa starszych ludzi charcze Ci na twarz robiąc sobie swoje codzienne wycieczki po sklepie (rekordzistę w poniedziałek widziałam 4 razy i nie, nic nie kupił ot tak sobie chodził i patrzył). Bo przecież wirusa nie ma w Olsztynie, jest tylko w Ostródzie...

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Moja Biedronka #2888678 | 83.31.*.* 18 mar 2020 03:12

   Jaka różnica dla epidemii - karta Moja Biedronka czy karteczka z numerem telefonu.

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. fg #2888622 | 213.5.*.* 17 mar 2020 22:37

    Podobno nawet mają 3 kase otworzyć !

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)