Chcecie komuś pomóc? A może sami potrzebujecie pomocy?

2020-03-17 21:33:55(ost. akt: 2020-03-17 21:03:19)

Autor zdjęcia: GO

Dzisiaj sąsiedzka i międzyludzka pomoc nabiera bardziej szczególnego znaczenia. Dlatego też na Facebooku stworzyliśmy specjalną grupę wsparcia.
Do naszej Grupy Wsparcia, Koronawirus — Olsztyn, warmińsko-mazurskie dołączają kolejne osoby, oferujące swoją pomoc osobom potrzebującym. Jedną z nich jest Agnieszka Szmigiel. Dlaczego chce pomagać? W przypadku pani Agnieszka wspierania potrzebujących to „chleb powszedni”. Jest pracownicą socjalną zatrudnioną w Federacji Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.

— Pracuję teraz zdalnie z domu i nadrabiam zaległości — opowiada. — Tak będzie przez dwa tygodnie. W domu też jest dwójka moich dzieci i uczą się on-line. Chcę pomóc potrzebującym i z racji zawodowego doświadczenia i z potrzeby serca.

Czy nie boi się pani zarażenia?
— To nie powinno przeszkadzać, żeby pomagać — odpowiada. — W pracy na co dzień spotykam ludzi z różnych środowisk, bywam w miejscach, gdzie mogłabym zarazić, ale jestem zdrowa. Ryzyko trzeba podejmować.

Agnieszka Szmigiel podkreśla, że pomocy mogą potrzebować osoby starsze, ale też matki samodzielnie wychowujące dzieci i osoby przebywające na kwarantannie w domu.


— Mamy pojedyncze zgłoszenia — mówi Elżbieta Skaskiewicz, dyrektorka MPOS. — Nawiązaliśmy współpracę z wolontariuszami ZHP, ZHR oraz Stowarzyszeniem Pomocy Humanitarnej Feni. Ci młodzi ludzie są do dyspozycji potrzebujących.

Prezydent Francji Emmanuel Macron w przemówieniu do narodu powiedział: — Jesteśmy w stanie wojny.
Te słowa, jako zbyt patetyczne, stały się natychmiast przedmiotem żartów. Jeżeli nie jest to wojna, na pewno jest to egzamin dla organizacji międzynarodowych, państw oraz instytucji. Jest to też egzamin z samoorganizacji i samopomocy, do którego staje każdy z nas.

Ewa MazgalCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Janusz Lipiński #2907507 16 kwi 2020 21:54

  Do Pani Agnieszki Szmigiel. Jak Pani pracuje zdalnie? Proszę o kontakt

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec Olsztynskiej Sp-ni Mieszkaniowej. #2888749 | 95.160.*.* 18 mar 2020 08:10

  Dlaczego Sp-nia nie dezenfukuje w blokach 10 pietrowych -wind i parterow gdzie przewija sie kilkadziesiat tys mieszkancow i odwiedzajacych osob,To skandal zeby cos takiego nie robic,Informuje ze powiedomie Stacje Epidemiologiczna,To samo dotyczy poreczy i tzw deszcolapow przy wejsciu do bloku.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ox #2888616 | 5.173.*.* 17 mar 2020 22:21

   Najlepiej zapytać starszych sąsiadów czego potrzebują.Młodzi z socialmediami sobie poradzą sami.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz