Zmanipulowany tachograf fałszował dane o odpoczynku

2020-03-17 16:16:53(ost. akt: 2020-03-18 15:42:15)

Autor zdjęcia: GITD

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Ełku zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą-cementowozem. Kontrola zakończyła się zabezpieczeniem ciężarówki przez policję.
Jak podaje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, tachograf w pojeździe został zmanipulowany i umożliwiał fałszowanie danych. Kontrolowany kierowca od ponad dwóch godzin rejestrował rzekomy odpoczynek zamiast jazdy.

Kierujący odmówił przyjęcia mandatu, więc inspektorzy skierują wniosek o jego ukaranie do sądu. Z kolei wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Z powodu podejrzenia popełnienia czynu zabronionego z art. 315 Kodeksu Karnego na miejsce wezwano także patrol policji. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku zabezpieczyli ciężarówkę do dalszych oględzin.


Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie