Apel medyków w sprawie koronawirusa: Pacjencie, nie kłam!

2020-03-17 13:04:03(ost. akt: 2020-03-17 20:54:51)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

W związku z objęciem kwarantanną kolejnej grupy polskich medyków, w internecie pojawił się emocjonujący apel do pacjentów. My również przyłączamy się do apelu: nie kłamcie, bo narażacie wiele osób na zakażenie koronawirusem!
Justyna Podgórska-Duda, ratowniczka medyczna, opublikowała na swoim profilu na Facebooku wpis, w którym namawia wszystkich Polaków do społecznej odpowiedzialności. Jak podkreśla, w naszym kraju brakuje między innymi lekarzy, pielęgniarek, ratowników i diagnostów. Zadaje także pytanie: "Co się stanie, jak pacjenci (nadal) będą nas okłamywać"?

"Może dla niektórych to trudne do wyobrażenia, ale dbając o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo wszystkich dookoła, zbieramy SZCZEGÓŁOWY WYWIAD. Pytamy o podróże zagraniczne, kontakty z osobami chorymi itp. I tu pacjenci nas okłamują, negując jakąkolwiek możliwość zainfekowania koronawirusem, wielokrotnie zarzekając się, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Kłamią dyspozytorowi, kłamią załodze karetki, kłamią personelowi Izby Przyjęć i SORów" — czytamy we wpisie.

Pani Justyna prosi także: "Pacjencie, nie kłam! I szanuj medyka swego, bo możesz nie mieć żadnego".

Poniżej przedstawiamy pełną treść apelu:

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dfd #2888963 | 83.9.*.* 18 mar 2020 12:25

  Przecież wszyscy byli na nartach we Władsławowie. Gdzie tam za granicę jechać........ Poza tym jest zakaz odwiedzin w szpitalach więc nie rodzina odwiedza chorego a chory zjeżdża z oddziału.. Tak samo chodzą na fajeczki na zewnątrz mieszając się z każdym.... Ciekawe który pierwszy szpital padnie.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Romek #2888787 | 195.136.*.* 18 mar 2020 08:54

  A ja chce jeszcze dodać - pacjenci nie przychodźcie do specjalisty bo a nuż uda się dostać , "przecież inni rezygnują z wizyt. " to tak nie działa ! Mamy pełne ręce roboty, udzielamy teleporad, wystawiamy e-recepty, ograniczamy przyjście pacjenta do przychodni. To nie czas na "załatwienie" sobie wizyty. Udzielamy porad w pilnych przypadkach. Jeśli nic nie boli, zostań w domu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Leniwy Św. Mikołaj #2888687 | 83.5.*.* 18 mar 2020 05:56

  Pacjencie nie kłam - powiedzieli "święci medycy" :))) Nie oszukujcie sami siebie ...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Me #2888645 | 88.156.*.* 17 mar 2020 23:24

  Robić testy na dzień dobry

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Me #2888642 | 88.156.*.* 17 mar 2020 23:22

  Jest tylko jedno wyjście, by wszystkim, ktorzy zgalszaja się do szpitala czy przychodni na dzień robic test na koronawirusa. Ludzie sa nieobliczalni w swoich klamstwach. Jako pacjent czuje odpowiedzialność za innych i nie rozumiem takiej podłej i tchórzliwej postawy. Dlatego, by ratować służbę zdrowia testy powinny być obowiązkowe. A jak później okaże się,ze taki jeden z drugim kłamał. To mandat wlepic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (10)