Pomoc psychologiczna w czasie epidemii

2020-03-17 12:39:37(ost. akt: 2020-03-17 18:36:52)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, Polskie Towarzystwo Psychologiczne uruchomiło specjalną linię, gdzie można uzyskać pomoc psychologiczną.
"Jako grupa zawodowa jesteśmy szczególnie predysponowani do niesienia pomocy osobom, których potencjał adaptacyjny jest obniżony, które nie mogą w tej nagłej i trudnej sytuacji korzystać ze wsparcia bliskich im ludzi, lub które w szczególnie negatywny sposób odczuwają skutki emocjonalne zaistniałej sytuacji. Swoimi profesjonalnymi umiejętnościami możemy pomóc również pracownikom Służby Zdrowia pracującym na „pierwszej linii” - ich poziom trudnych emocji będzie szczególnie wysoki, a nasilenie lęku i możliwe rozterki będą wymagały zrozumienia i pełnego empatii przyjęcia" - czytamy w komunikacie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Strach, nasilony lęk, panika i trudne emocje mogą przełożyć się na osobiste dramaty. Brak racjonalnego podejścia do pojawiających się nowych ograniczeń może wystawiać nas i inne osoby na niepotrzebne ryzyko zakażeniem oraz zwielokrotnić zasięg oddziaływania wirusa.

Zwracajmy uwagę na otoczenie, w racjonalny i dostosowany do okoliczności sposób oferujmy wsparcie i pomoc. Okazujmy zrozumienie dla negatywnych emocji i tego, że jako ludzie w różny sposób przeżywamy trudne sytuacje i odmiennie okazujemy nasze uczucia. Spokój to ochrona zdrowia i życia.

INFOLINIA BĘDZIE CZYNNA CODZIENNIE OD GODZ 09.00 - 21.00.
TEL. 730 822 320


Źródło: PTP


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia:  Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie