Przerwa w szkołach dłużej niż zakładano?

2020-03-17 11:54:30 (ost. akt: 2020-03-17 13:56:31)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktynowicz

Prawdopodobnie dwutygodniowa przerwa w szkołach zostanie wydłużona do Świąt Wielkanocnych — powiedział we wtorek 17 marca minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Jak powiedział w TVP minister, obecna dwutygodniowa przerwa w szkołach została uzgodniona z szefem resortu zdrowia i jeżeli będzie ewentualnie przedłużana, to będzie to robione zgodnie ze wskazaniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Łukasza Szumowskiego.

— Przygotowujemy się do tego, że przerwa w tej tradycyjnej formie nauki w szkole, w klasie będzie się wydłużała. Dlatego przygotowujemy nauczycieli, uczniów i rodziców — bo oni wszyscy będą musieli współpracować — na inny sposób nauczania — dodał Dariusz Piontkowski.

Czy przerwa w szkołach może wpłynąć na przesunięcie terminu egzaminów? — Tak jak rozmawialiśmy z dyrekcją Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, nawet taki okres wydłużenia przerwy w zajęciach w szkołach, tych standardowych, jeszcze nie powodowałby potrzeby chociażby zmiany terminu egzaminów. Jeżeli wprowadzimy zdalne nauczanie na dużą skalę, tak jak zakładamy, to także prawdopodobnie nie będzie potrzeby zmiany terminów zakończenia zajęć szkolnych — mówił minister.

Od poniedziałku do 25 marca ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa wszystkie placówki oświatowe w kraju są zamknięte. MEN zaleca, by w czasie, gdy nie odbywają się w szkołach lekcje w formie tradycyjnej, nauczyciele prowadzili nauczanie online.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Robert #2889039 | 46.170.*.* 18 mar 2020 13:50

  Nauczycielu, harcerzu, czytasz już to z wycieczki z gór? Admin skasuj ten komentarz, jesteś w tym najlepszy, tylko bądź świadom że klikalność w artykuł drastycznie spada gdy gmeracie przy komentarzach, wiesz o tym prawda? Dlatego nie kasujecie wszystkiego, ciężki orzech macie. Chcielibyście mieć klikanie i uchronić zadymiarzy przed prawdą która tak w oczy bodzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Krzych #2888382 | 5.173.*.* 17 mar 2020 15:54

   Skoro nauczyciele mają wolne a rodzice mają uczyc rodzice w domu To zabrać tym darmozjadom pensje a dać rodzicom. Za co dostają podwyżki? Tyrać fizycznie na budowę a nie siedzą na dupach nic nie robią.. redaktorzynke boli prawda że kasuje komentarze?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. Robert #2888364 | 46.170.*.* 17 mar 2020 15:20

    To co nauczyciele, może tak poprzebieramy się za krowy? Macie możliwość postać pod urzędami gmin, postrajkować trochę. Nie? To może jakiś wypadzik w góry? Poświrować że to harcerski obowiązek, sami wiecie jak to najlepiej zrobić by było nieskazitelnie i oświatowo.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

   2. Ojciec #2888346 | 37.47.*.* 17 mar 2020 14:41

    Troszeczkę odpłynęli nasi dzielni nauczyciele z tą ilością materiału do nauki zdalnej. To napewno tak nie będzie, to że oni mają wolne nie oznacza że wszyscy mają albo że mają tylko jedno dziecko!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. Pracująca matka #2888338 | 109.241.*.* 17 mar 2020 14:17

     Dzieci dostają kosmos prac do wykonania w domu.Powtórzenia, ale i całkiem nowy materiał do ogarnięcia.Moje dziecko nie ma dostępu do internetu przez 24 godziny.Może z niego korzystać tylko,jak ja pozwolę.Tyle wszak się mówi,o ograniczaniu ;) Jak wracam z pracy po 16-tej,to do wieczora mam czas zorganizowany przez szkołę.Trzeba sprawdzić,co do zrobienia i wszystko ogarnąć.Nie mówię,że odrabiam za dziecko,ale czasem pomóc trzeba.Nowe tematy pomóc przyswoić.Wytłumaczyć to,co normalnie robi nauczyciel.Ja wiem,że sytuacja jest trudna,że musimy jakoś sobie radzić i nie utrudniać,ale nie oszukujmy się.Nie jest wcale łatwo pogodzić pracę i nauczanie domowe.

     Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (8)
     2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

     GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

     Unia Europejska

     VISA MASTER CARD