Kolizja w niebezpiecznym miejscu drogi krajowej 57

2020-03-12 13:57:18 (ost. akt: 2020-03-12 14:16:20)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Kobieta kierująca terenową KIA wjechała do przydrożnego rowu drogi krajowej nr 57 między Lutrami a Troszkowem. Twierdzi, że wyjeżdżający spod posesji kierowca audi zajechał jej drogę. Kierowca audi zaprzecza. Sprawa trafi prawdopodobnie do sądu.
Między Lutrami a Troszkowem, w środku lasu droga krajowa nr 57 jest wyjątkowo kręta. Niebezpieczne zakręty oznakowane są znakami ostrzegawczymi i odblaskowymi tablicami. W tym miejscu doszło do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz wielu kolizji. Najczęściej ich przyczyną jest tu rozwijanie nadmiernej prędkości.

Dziś około g. 12:30 doszło tu do kolejnej kolizji, której przebieg, jej uczestnicy relacjonują sprzecznie. Dlatego sprawa nie zakończyła się mandatem wobec któregoś z kierujących tylko potrzebne będzie postępowanie wyjaśniające.

Mieszkanka gminy Biskupiec jechała terenową KIA od strony Lutr. Twierdzi, że gdy dojechała do opisanych już zakrętów spod posesji wyjechał o audi a ona zmuszona była gwałtownie hamować. Wpadła w poślizg i ostatecznie zjechała do rowu przydrożnego po lewej stronie drogi. Uderzyła też przodem auta w skarpę co spowodowało odwrócenie się jej auta.

Kierowca audi, mieszkaniec gminy Kolno twierdzi z kolei, że wyjeżdżając spod posesji upewnił się, że zrobi to bezpiecznie i gdy już jechał w kierunku Troszkowa zobaczył w lusterku wstecznym, że KIA wjeżdża do rowu. Zawrócił, aby udzielić pomocy.

W KIA podróżowały dwie kobiety. Jechały na pogrzeb do Bisztynka. Żadnej z nich nic się nie stało. Oboje kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Na miejscu czynności wykonywali policjanci z Bisztynka i strażacy OSP Bisztynek, OSP Troszkowo oraz JRG Bartoszyce.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kierowca audi #2885585 | 81.190.*.* 12 mar 2020 23:57

    to stan umysłu

    odpowiedz na ten komentarz

  2. edrftyuikl #2885193 | 77.111.*.* 12 mar 2020 14:24

    moze droge przeprojektujcie??

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)