Policyjny dozór i poręczenie majątkowe dla 53-latka podejrzanego o paserstwo i zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem dla trzech Działdowian

2020-03-10 14:33:00(ost. akt: 2020-03-10 14:38:29)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego wobec 53-letniego mieszkańca gminy Działdowo. Mężczyzna jest podejrzany o przestępstwo paserstwa. Z kolei trzech mieszkańców Działdowa powiązanych z 53-latkiem usłyszało zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.
W sobotę (7 marca) policjanci otrzymali zawiadomienie o kradzieży paliwa z auta ciężarowego, które stacjonowało w miejscowości Uzdowo. Kierowca pojazdu ciężarowego marki Scania zauważył zerwany korek wlewu do zbiornika na paliwo i brak paliwa w aucie. O zdarzeniu zawiadomił działdowską policję. Na miejscu policjanci potwierdzili wyrwane wlewy do paliwa oraz brak blisko 300 litrów paliwa w zbiorniku pojazdu. Do tego zdarzenia policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Działdowa, których podejrzewali o związek z tą sprawą. Funkcjonariusze nie pomylili się. Trzej zatrzymani 19, 22 i 32-letni Działdowianie przyznali, że to oni stoją za włamaniem do zbiornika i kradzieżą paliwa. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że dwóch z trzech zatrzymanych Działdowian ma na swoim koncie jeszcze inne kradzieże z włamaniem i kradzieże, do których doszło w ostatnich dniach na terenie gminy Działdowo. Ponadto funkcjonariusze odkryli, że kilka dni wcześniej 22 i 32 –latek sprzedali m.in. alufelgi i narzędzia budowlane pochodzące z kradzieży 53-latkowi z gminy Działdowo.

Policjanci zatrzymali 53-latka jeszcze w tym samym dniu (7.03.2020r.). Mężczyzna przyznał, że kilka dni wcześniej nabył od dwóch mieszkańców Działdowa cztery sztuki felg aluminiowych wraz z oponami oraz elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 4 tys. złotych za kwotę 600zł, mimo, iż wiedział, że pochodzą one z kradzieży. Ponadto 53-latek pomagał tym samym mężczyznom w ukryciu rzeczy o znacznej wartości, w tym agregatu prądotwórczego i odciągów do zabezpieczenia załadunku wiedząc, że zostały one uzyskane w sposób niezgodny z prawem.

Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy i zabezpieczyli w policyjnym magazynie.

Cała czwórka usłyszała zarzuty popełnienia przestępstw. 19-latek kradzieży z włamaniem, 22 i 32-latek cztery zarzuty kradzieży z włamaniem i dwa kradzieży, a 53-latek – paserstwa.

Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo paserstwa sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (9 marca) Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec 53-latka policyjny dozór i poręczenie majątkowe

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elodorado #2884812 | 46.165.*.* 12 mar 2020 05:55

    Witam A czemu nie można komentować artykuły pozar huty szkła.Chcial3m napisać ladnie który no4malny zaklad po śmierci pracowników wzywa do pracy na zmianę popołudniowa A prokurator był wyjaśnił sprawę zdarzenia.Zaklad zarabia miliony złotych za głosowe stawki więc o 14 pracownicy arbeit.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)