Litewscy parlamentarzyści z wizytą w Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim

2020-03-06 10:22:20(ost. akt: 2020-03-06 10:52:49)
Delegacja Komisji Administracji Państwowej i Samorządu Terytorialnego Sejmu Republiki Litewskiej

Delegacja Komisji Administracji Państwowej i Samorządu Terytorialnego Sejmu Republiki Litewskiej

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Gości w Polsce delegacja Komisji Administracji Państwowej i Samorządu Terytorialnego Sejmu Republiki Litewskiej. Dzisiaj parlamentarzyści litewscy zwiedzają lidzbarski zamek i spotkają się z marszałkiem oraz członkami zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Wczoraj delegacja z Litwy odbyła spotkania w Ambasadzie Republiki Litewskiej i Ministerstwie Spraw Wewnętrznych w Warszawie.

Dzisiaj litewscy parlamentarzyści zwiedzili lidzbarski zamek biskupów warmińskich, spotkali się ze starostą powiatu lidzbarskiego Janem Harhajem oraz burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego Jackiem Wiśniowskim.

Natomiast o godz. 13.00 zaplanowano spotkanie delegacji z marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem i członkami zarządu województwa warmińsko-mazurskiego w urzędzie marszałkowskim.

Goście chcą poznać funkcjonowanie samorządu terytorialnego w praktyce.

W skład delegacji litewskiej weszli: Guoda Burokienë, przewodnicząca Komisji Administracji Państwowej i Samorządu Terytorialnego Sejmu Republiki Litewskiej, Algis Strelčiűnas, zastępca przewodniczącej Komisji oraz członkowie i deputowani: Vytautas Kamblevičius, Vanda Kravčionok, Zenonas Streikus, Povilas Urbšys (były przewodniczący komisji), a także Lina Milonaitë, kierownik sekretariatu i Eglë Jonevičienë, sekretarz.

Gościom towarzyszą reprezentanci Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP: Tomasz Ławniczak, przewodniczący, Jacek Protas, zastępca przewodniczącego, Anna Kwiecień, przewodnicząca Podkomisji stałej polityki regionalnej oraz Sławomir Jakubczak, starszy sekretarz komisji.

lub

Delegacja Komisji Administracji Państwowej i Samorządu Terytorialnego Sejmu Republiki Litewskiej

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Matiu #2881358 | 37.47.*.* 7 mar 2020 07:05

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Bardzo mili ludzie często jerzdze na Litwę i złego słowa nie powiem na temat tej nacji Wiadomo historia różnie się układa ale to bardzo uprzejmi i mili ludzie Komentarze po niżej piszą jacyś frustraci którzy nigdzie nie byli i gówno widzieli.

  1. ? #2881280 | 185.138.*.* 6 mar 2020 22:50

   A można było imiona i nazwiska tych Litwinów przetłumaczyć na język polski tak jak oni robią to z Polakami mieszkającymi na Litwie nakazując używanie litewskiej pisowni. Mój ojciec w 1943 roku w Wilnie dostał kenkartę wystawioną w języku niemieckim i litewskim, w której jego imię i nazwisko zamiast po polsku było napisane po litewsku. "Bracia" Litwini wysyłali go na roboty do rajchu ale dzięki Sowietom nie zdążyli.

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz