Spieszył się do pracy. Był pijany i wjechał policjantom na ich pas jezdni

2020-03-04 11:39:30(ost. akt: 2020-03-04 11:44:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pijany 62 – latek kierujący audi wyjechał na przeciwległy pas ruchu, którym jechał radiowóz, a następnie szybko wrócił na prawidłową stronę. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 ‰ alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego tłumaczył policjantom, że wypił tylko 3 piwa i nie ma czasu, bo właśnie jedzie do pracy….
W sobotę 28 lutego br., ok. 21:30 policjanci patrolujący Górowo Iławeckie, na ul. Wyszyńskiego zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego audi.

62 – latek zwrócił na siebie uwagę policjantów, po tym jak bez żadnej przyczyny wjechał na ich pas ruchu, a następnie orientując się w sytuacji wrócił na prawidłową stronę drogi.

Niebezpieczne manewry mężczyzny może tłumaczyć alkohol w jego organizmie, miał go ponad 2 ‰. 62 – latek stracił prawo jazdy, a jego bezmyślność znajdzie swój finał w sądzie.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznym na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło:
Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jak żyć? #2880828 | 83.6.*.* 6 mar 2020 10:15

  Jak nie miasto to gmina gdzie likwiduje się Świetlice i Przedszkole w Kamińsku. Nic tylko chlać na umór by nie patrzeć gdzie tylko patologia ma warunki do życia bo o uczciwych mieszkańców się nie dba

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. I znów to Górowo! #2880021 | 188.147.*.* 4 mar 2020 20:56

   szkoda cokolwiek pisać, siedlisko pijackiej patologii !

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz