Badania profilaktyczne zamiast kwiatka

2020-03-04 11:19:24(ost. akt: 2020-03-04 11:39:22)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: archiwum szpitala

Piękne kwiaty, wizyta w SPA i romantyczna kolacja tylko we dwoje. To Twój plan na Dzień Kobiet? Doskonale, ale koniecznie uzupełnij go o badania profilaktyczne krwi. Cóż bowiem cenniejszego może zrobić dla siebie człowiek, niż regularnie dbać o swoje zdrowie.
Wśród wielu składanych życzeń, zdrowie wymieniamy zazwyczaj na pierwszym miejscu. To pokazuje, jak wyjątkowe znaczenie ma ono w naszym życiu. Dlatego Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn stanowią dobry moment, aby zastanowić się, czy najbliższe nam osoby rzeczywiście odpowiednio o nie dbają.

Pacjenci wielokrotnie narzekają na brak czasu, który uniemożliwia poddanie się niezbędnym badaniom profilaktycznym krwi, pozwalającym rozpoznać nawet najmniejsze oznaki choroby, zdiagnozować ją i skutecznie leczyć. A warto, ponieważ badania dają odpowiedź na pytanie dotyczące wystąpienia ryzyka chorób cywilizacyjnych, obejmujących m.in. układy krążenia, oddechowy, pokarmowy oraz schorzenia nowotworowe i metaboliczne.

Staramy się pomóc pacjentom na początku ich drogi w diagnostyce. W moim przekonaniu to początek budowania świadomości pacjentów, że warto robić badania, a profilaktyka jest o wiele lepsza i tańsza niż późniejsze leczenie. Z badań mogą skorzystać wszyscy, w każdym wieku, po to, aby zadbać o zachowanie zdrowia w przyszłości — mówi Marek Drozdowski, kierownik laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie.

Stąd kolejna akcja profilaktyczna pod hasłem "Badam się - wybieram życie". Laboratorium szpitala miejskiego w Olsztynie wychodząc naprzeciw wszystkim paniom i panom, przygotował zestawy kompleksowych badań profilaktycznych w obniżonej cenie. Akcja ta ma przekonać mieszkańców Olsztyna i regionu do dbania o własne zdrowie.

W atrakcyjnych, obniżonych cenach udostępniamy panele badań laboratoryjnych, dające informacje o stanie organizmu, obecności stanów zapalnych oraz o gospodarce węglowodanowo-lipidowej. Ponadto nasi specjaliści, diagności laboratoryjni pomogą zinterpretować wyniki oraz, wtedy, kiedy coś u pacjenta będzie się działo, wskażą ścieżki pogłębionej diagnostyki. Te badania nie są drogie, a dają naprawdę bardzo dużo informacji. Są to badania uniwersalne dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku — tłumaczy Marek Drozdowski.

Vouchery przygotowane są w eleganckiej, podarunkowej formie z ładną grafiką - idealne na prezent. Nie tylko od święta. Na voucherze znajduje się dokładna informacja, które badania są oferowane i gdzie je wykonać. Podany jest również numer telefonu do recepcji, gdzie pacjent może uzyskać szczegółowe informacje. Cena badań w pakiecie jest niższa o 10 proc. niż przy wyborze poszczególnych parametrów z cennika laboratorium. Koszt vouchera wynosi 79,00 zł. Dodatkowo 8 marca w Dniu Kobiet pakiety dla pań będą tańsze o 20 proc., a 10 marca w Dniu Mężczyzny dodatkową obniżką objęte będą pakiety dla panów.

Warto dbać o swoje zdrowie, ale również skorzystać z okazji. Po prostu jest taniej. Ale warto również śledzić poczynania laboratorium, czytać informacje na tablicach ogłoszeniowych oraz to, co jest w sieci, aby wykorzystywać takie sprzyjające okoliczności. A mamy ich dosyć sporo. Pamiętajmy, badania profilaktyczne mogą uratować nasze życie! — dodaje kierownik laboratorium.

Laboratorium Analityczne Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie zapewnia pacjentom całodobowe świadczenie usług w zakresie diagnostyki laboratoryjnej. Badania wykonywane są przez siedem dni w tygodniu. W ofercie laboratorium znajduje się szeroki panel badań diagnostycznych z zakresu biochemii klinicznej, immunologii, serologii wirusologicznej a także hematologii z koagulologią, analityki ogólnej oraz serologii grup krwi. Badania wykonywane są przez doświadczony i wykwalifikowany personel, z użyciem nowoczesnej aparatury diagnostycznej, a wyniki większości badań są do odbioru w dniu pobrania materiału.