Śmiertelne postrzelenie w jednostce wojskowej. Sąd oddalił apelację

2020-03-02 11:26:55(ost. akt: 2020-03-02 11:37:27)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok skazujący Krzysztofa W. za nieumyślne spowodowanie śmierci pracownika ochrony jednostki wojskowej w Orzyszu.
Akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi W., podejrzanemu o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka, wpłynął do Sądu Rejonowego w Piszu w październiku 2018 roku. Powyższy zarzut dotyczył zdarzenia, które miało miejsce 30 listopada 2017 roku na terenie jednostki wojskowej w Orzyszu. Tego dnia podczas czynności przygotowawczych związanych z przejęciem ochrony kompleksu koszarowego na posterunkach wartowniczych, wskutek nieostrożnego obchodzenia się z bronią pobraną z magazynu, Krzysztof W. miał doprowadzić do niekontrolowanego wystrzału i postrzelenia innego pracownika. Pracownik ten zmarł na skutek doznanych obrażeń klatki piersiowej i lewej ręki.

Proces Krzysztofa W. rozpoczął się 20 grudnia 2018 roku przed Sądem Rejonowym w Piszu i toczył się za zamkniętymi drzwiami. Sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej w tej sprawie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

30 października 2019 roku Sąd Rejonowy w Piszu uznał Krzysztofa W. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go za to na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat tytułem próby. Sąd orzekł od oskarżonego także środek kompensacyjny w postaci nawiązki w kwocie 20 tys. złotych na rzecz oskarżycielki posiłkowej oraz dwóch nawiązek w kwocie po 10 tys. złotych na rzecz każdego z jej małoletnich synów.

Obrońca oskarżonego wniósł apelację od powyższego rozstrzygnięcia. Jednak w poniedziałek (2 marca) Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu pierwszej instancji, uznając zarzuty zawarte w apelacji za niezasadne. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jui #2878961 | 31.0.*.* 2 mar 2020 23:51

    a czy ktoś sprawdził ile godzin ten ochroniarz pracował, często jest tak że ludzie pracują z bronią po ok 40 godz a potem wypadki ale wie o takich rzeczach żandarmeria, wiedzą wogi wiedzą wszyscy i wszyscy to mają głęboko w ...może tak skontrolować wog elbląg

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz