Poszukiwany wpadł podczas interwencji domowej

2020-03-02 08:59:03(ost. akt: 2020-03-02 09:03:15)

Autor zdjęcia: archiwum GN

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie gminy Pasym. Roztrzęsiona 32-latka poinformowała oficera dyżurnego, że jej konkubent jest nietrzeźwy, agresywny i wyzywa ją słowami wulgarnymi. W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że 35-latek poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Szczytnie.
W sobotę (29.02.2020r.) policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy, zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie gminy Pasym. 32-letnia kobieta prosiła o pilną pomoc, gdyż jej nietrzeźwy, agresywny konkubent, awanturuje się.
Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres.Mężczyzna zaskoczony obecnością funkcjonariuszy, zaczął się dziwnie zachowywać. Przeprosił kobietę za swoje zachowanie i nerwowo próbował opuścić mieszkanie.

Funkcjonariusze zweryfikowali dane 35-latka w policyjnym systemie informatycznym. Okazało się, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.

35-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Zgodnie z decyzją sądu zostanie trafi do najbliższego zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy.