Komunia święta na rękę i rezygnacja z wody święconej. Księża ostrzegają przed koronawirusem

2020-03-01 14:59:11 (ost. akt: 2020-03-03 10:34:01)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W kościołach w całym kraju odczytywany jest list od ministra zdrowia. Łukasz Szumowski podkreśla w nim m.in. wagę dbania o higienę i unikania kontaktu z osobami z podejrzeniem choroby.
„Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38℃, kaszel lub duszności, udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38℃ i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego. Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji sanepidu lub na infolinię NFZ” — napisał minister zdrowia.

Ze specjalnym komunikatem do wiernych i księży zwrócił się także arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. „Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa — a komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna — trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę” — napisał arcybiskup Gądecki i dodał: „Kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach”.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Trydent #2878916 | 83.26.*.* 2 mar 2020 20:59

  koronawirus to pretekst dla tych kryptomasonów komunia na rękę to profanacja i wymysł modernistów

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ya #2878826 | 83.9.*.* 2 mar 2020 18:27

   Zadziwiająca jest zajadłość przeciwników ludzi wierzących a zwłaszcza rzekomych "ateistów" Czyżby zazdrościli czegoś tym którzy wierzą? Prawdziwy ateista tylko wzrusza ramionami na te według niego wyznawane przez kogoś "zabobony" Ten zaś który się czegoś choćby podświadomie boi zawsze będzie atakował ludzi o odmiennych poglądach na temat wiary Bądź ich wyśmiewał Prawdziwy ateista który nie wierzy w żadne życie po śmierci nie będzie na to marnował czasu bo co mu niby z tego przyjdzie? Wykorzysta po prostu ten czas dla siebie najlepiej jak potrafi

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. antysystem #2878537 | 5.172.*.* 2 mar 2020 09:59

    Boją sie zarazy? Przecież w razie co pójdą do nieba które wszystkim obiecują, do pana swego na łąki niebieskie, czego sie tu bać, opatrzności boskiej? Może boją sie bo szybciej trafią do piekła za chciwość, pazerność tudzież pedofilstwo.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

   2. baby #2878521 | 88.156.*.* 2 mar 2020 09:17

    NIe wiem jak w innych kosciołach w Olsztynie ale w kościele MMKolbego w ogłoszeniach ani słowa o ostrożnosciach za to o żołnierzach wykletych tak! Woda święcona w użytku i komunia świeta jak zawsze :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. lwx #2878514 | 83.9.*.* 2 mar 2020 09:01

     Nareszcie coś sensownego a nie mowy w stylu -"cierp ciało jakeś chciało".

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (18)