Przez uszkodzone tory pociągi nie pojadą

2020-02-19 13:26:48(ost. akt: 2020-02-19 14:42:55)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: PKP PLK

W czasie budowy obwodnicy Olsztyna uszkodzone zostało torowisko w Bartągu. Tory trzeba będzie naprawić, a to oznacza, że linia zostanie zamknięta dla pociągów.
Pięciokilometrowy odcinek między węzłami Olsztyn Południe i Olsztyn Jaroty był ostatnim na trasie całej obwodnicy, który oddano do użytku kierowców, ponieważ konieczne było dodatkowe wzmocnienie niestabilnego podłoża przy pomocy betonowych pali formowanych w gruncie.

Okazuje się jednak, że niestabilny grunt był powodem jeszcze większych problemów, których skutki odczuwamy i dziś.

— Wykonawca obwodnicy Olsztyna podczas budowy wiaduktu drogowego uszkodził torowisko w Bartągu. Ziemia ze skarpy wiaduktu osunęła się i zanieczyściła torowisko i odwodnienie. W związku z tym zdarzeniem, wprowadzono ograniczenie prędkości pociągów do 50 km/h — tłumaczył nam Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP PLK. — Firma BUDIMEX została zobowiązana do naprawy toru w rejonie budowanego wiaduktu. Ze względu na niezbędny do wykonania zakres prac, konieczna będzie wymiana ok. 100 metrów torowiska. Opracowywana jest technologia robót. Na czas naprawy linia będzie zamknięta dla ruchu pociągów. Planujemy, że roboty mogłyby zostać wykonane w terminie 20-28 kwietnia.

Rzecznik PKP PLK powiedział nam też, jakie zmiany wymusi to w rozkładzie jazdy.


dbp


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl