Wirtualne miliony, których związek nie zapłacił

2020-02-17 12:00:00 (ost. akt: 2020-02-17 17:43:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W internecie krąży faktura na ponad 4,5 mln złotych, którą miał rzekomo zapłacić Związek Gmin „Czyste Środowisko” za rachunki telefoniczne. — To kłamstwo! — mówią przedstawiciele Związku.
I Związek wyjaśnia. Ponad dwa lata temu Związek Gmin „Czyste Środowisko” przenosił swoją siedzibę do budynku przy ulicy Czarnieckiego w Ostródzie, gdzie się obecnie mieści. Przeprowadzka wiązała się również z przeniesieniem centrali telefonicznej.

Już po zamontowaniu centrali przez operatora sieci, pozostawała ona przez jakiś czas niezabezpieczona. I to wykorzystali oszuści do wygenerowania olbrzymich kosztów.

— To był typowy atak hakerski — usłyszeliśmy w Związku. — Tam był szereg połączeń z krajami z najodleglejszych zakątków świata, podczas gdy żaden z naszych telefonów w biurze nie został użyty. Ta sprawa została już dawno wyjaśniona, także z operatorem sieci i nie ponieśliśmy w związku z tym żadnych kosztów. Nie mieliśmy na to wpływu i nie ponosimy konsekwencji. Ta sprawa Związku bezpośrednio nie dotyczy jest poza nami.

Centrala, jej zabezpieczenie, jak i wynikające z tego konsekwencje w całości leżą po stronie operatora. Z naszych informacji wynika, że operator sieci telefonicznej zgłosił sprawę oszustwa w prokuraturze, chcąc namierzyć hakerów.

Teraz sprawa wróciła za sprawą pojawiających się w niektórych mediach informacji o rzekomych olbrzymich rachunkach telefonicznych, które na dodatek wiązane są też z planowaną podwyżką opłat za wywóz odpadów.

— To wyjątkowo perfidna i brudna kampania przeciwko mnie oparta jedynie na kłamstwach — mówi wójt Bogusław Fijas, przewodniczący Związku. — Szczerze mówiąc, nie wiem, jak można takie rzeczy publikować? Przecież wystarczyło zapytać.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xxx231 #2870841 | 89.228.*.* 18 lut 2020 12:58

  Bardzo się tu wszyscy (3 pule adresów IP zmieniane między kablówką i LTE) oburzają, ale nikt nie zadał jednego pytania. Gdzie jest to "sprawdzenie"? Bo ja tu widzę tylko wypowiedź strony posądzonej. Skoro sprawdzenie, to spodziewałbym się informacji od policji i prokuratury chociaż. Bądź przynajmniej oświadczenia operatora sieci. Ale ta nie pokryłaby się z narracją? Łatwo rzucać sądy o "stronniczość" i "propagandę" i nie zauważać, że robi się to samo. Oj ludzie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 2. ostródziak #2870629 | 89.228.*.* 18 lut 2020 09:03

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Szczerze? Nie przepdałem za GO i myślałem, że ta druga gazetka będzie miłą alternatywą. Ale tego się nie da czytać, język taki, że zęby bolą. Jednak nie wszyscy, którzy nauczyli się w szkole pisać i czytać powinni wydawać gazetki. Szkoda, bo kiedyś był potencjał. Teraz ściek... chciałem napisac stek bzdur.

 3. universum #2870357 | 37.47.*.* 17 lut 2020 20:02

  czy jest taka fv ??? jak jest podrobiona zgłosić do kas to juz jest przestepstwo gospodarcze

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jan #2870305 | 89.228.*.* 17 lut 2020 18:39

   A dziś w pewnym szmatławcu, który ktoś z uporem maniaka wrzuca do mojej skrzynki, chociaż tego nie chcę, znalazłem informację, że to wszystko wina wójta. I to tak sprytnie: "Czy to miało wpływ na podwyżke opłat? Nie wiemy, ale... " Taki zabieg pod tytułem chlapnę błotem, może się coś przyczepi. Do sądu z nimi wójcie!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

   Unia Europejska

   VISA MASTER CARD