Segregacja śmieci. Wszystkie trafiają do jednego pojemnika?

2020-02-17 18:12:20 (ost. akt: 2020-02-17 14:17:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: źródło: pixabay.com

W ostatnich tygodniach dużo się mówi o konieczności segregowania śmieci. Gminy opublikowały setki porad i instrukcji. Tymczasem w Elblągu, zdaniem mieszkańców, posegregowane śmieci i tak trafiają do jednego pojemnika…
Podczas styczniowej sesji Komisji Gospodarki Miasta Rady Miejskiej w Elblągu radna Halina Sałata wróciła do sprawy segregowania i odbioru śmieci. Nawiązała do szkolenia osób, które te śmieci odbierają.

— Zostałam zhejtowana w internecie, że się na tym nie znam, że są jakieś samochody, które w środku te śmieci segregują — mówiła. — Natomiast ostatnio miałam kilka sygnałów z ulicy, przy której mieszkam, że kiedy odbierano śmieci, do samochodu podeszła osoba, która chciała posegregować swoje odpady. Pracownicy powiedzieli jej, żeby wrzuciła je bez żadnej segregacji.

Dlatego radna dodała, że należy edukować osoby, które śmieci odbierają. I poprosiła, aby na sprawę segregacji uczulić pracowników firm, które odbierają odpady.

W odpowiedzi Andrzej Lemanowicz, dyrektor Spółki Zakładu Utylizacji Odpadów odpowiedział, że „trochę prawdy w tym jest”. — Nie wszyscy mają takie pojazdy, one nie segregują, ale jak widać, czasami jeździ kosz, który ma trzy pojemniki, są śmieciarki, które mają dwa albo trzy pojemniki — poinformował.

Poprosił jednocześnie, aby mieszkańcy zawiadamiali go, gdy wspomniane sytuacje będą miały miejsce. Ale zastrzegł, że musi to być zgłaszane na bieżąco,
— Większość samochodów ma kamery i to widać — zapewnił dyrektor. — Takie rzeczy trzeba wychwycić, bo czasami to jest błąd ludzki. Nie wierzę w to, żeby kierownik wyszedł i powiedział ludziom, żeby wrzucali śmieci, jak popadnie. Dla niego nie ma takiej możliwości, ale tam pracują tylko ludzie — stwierdził.

I dodał: — Kierownik musi wiedzieć, komu zwrócić uwagę, i ta osoba już będzie się pilnowała, bo będzie zdawała sobie sprawę, że jest kontrola.

Łukasz Razowski

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jakub #2877317 | 176.221.*.* 28 lut 2020 11:00

  Segreguję śmiecie ale pięciu studentów wynajmujących mieszkanie w tej samej klatce mają to w d...... Nie dość, że zastawiają parking, nie płacą pełnych opłat ( nie zameldowani), włamują się spryciule do wi-fi sąsiadów to jeszcze mamy za nich ponosić niezgodną z Konstytucją odpowiedzialność zbiorową? Sądy prędko zapchają się pozwami . Bu dżetu w taki sposób się nie uratuje. Wystarczyło być rozsądnym planując wydatki. Jedyne wyjście to referendum i pogonić na szczaw i mirabelki autorów tego bezprawia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Lol #2871629 | 185.144.*.* 19 lut 2020 11:15

   Ważne, żeby kasa się zgadzała. Ludzie segregują, płacą duże pieniądze, a potem i tak wszystko w jeden kubeł trafia nie na wysypisko. A wysypiska czasem ulegają samizapaleniom. Ekologia pełną gębą. A kontrolowanie odbiorców należy do zleceniodawców, z którymi podpisywane są umowy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  2. tak #2870820 | 88.156.*.* 18 lut 2020 12:37

   tak powstał jeden wilki bur...… z tymi śmieciami, a wszystko było dobrze zrobione, ulepszyć można było tylko dodatkowo stwarzając warunki do organizacji skupu surowców wtórnych no i zainwestować w ich powrót do "drugiego" życia, a z tym jest dnnnnoooooo….. do pracy "wielcy" dzialacze

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. tosejmowi #2870816 | 88.156.*.* 18 lut 2020 12:32

    to sejmowi wszystko pogmatwali z tymi śmieciami, bo jak nie może być po ichnemu musi tak jak wszystko po naszemu!!!!!!!!! geniusz!!!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. to #2870811 | 88.156.*.* 18 lut 2020 12:30

     to tylko kwestja czasu kiedy punkty skupu makulatury zaprzestaną jej odbierać!!!!

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (18)
     2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

     GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

     Unia Europejska

     VISA MASTER CARD