Doprowadził do zderzenia i uciekł

2020-02-13 12:12:37(ost. akt: 2020-02-13 13:09:10)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Iława

Na terenie gminy Zalewo doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Adui zderzyła się z mercedesem, a peugeot z oplem. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.
Według wstępnych ustaleń policji 64-latka kierująca audi nie zachowała ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania rowerzysty.
— Kobieta zjechała do osi jezdni doprowadzając do zderzenia z mercedesem jadącym z przeciwnego kierunku ruchu — informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. — Kierująca audi została przetransportowana do szpitala.

Kilka godzin później policjanci ruchu drogowego pojechali do Zalewa gdzie doszło do następnego zdarzenia drogowego. Tam w trakcie czynności policjanci ustalili:
— Kierujący peugeotem nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wyprzedzana i doprowadził do zderzenia z oplem, który omijał nieprawidłowo zaparkowanego daewoo po czym skręcał do posesji — dodaje oficer prasowy asp. Kwiatkowska. — Kierujący peugeotem oddalił się z miejsca zdarzenia. Zatrzymanie sprawcy jest kwestią czasu.

Daewoo, który był nieprawidłowo zaparkowany wystając pół metra na wąską nieoświetloną jezdnię został odholowany na parking strzeżony.  

Policjanci apelują o rozwagę i poszanowanie przepisów obowiązujących na drogach. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Od naszego zachowania, zdrowego rozsądku i dostosowania prędkości do panujących na drodze warunków zależy bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jan #2867775 | 37.47.*.* 13 lut 2020 12:48

    Jeżeli Pani zjechała do osi jezdni a jej nie przekroczyła to jaka jej wina

    odpowiedz na ten komentarz