Emulator AdBlue i dodatkowa karta kierowcy. Posypały się mandaty...

2020-02-06 17:01:10 (ost. akt: 2020-02-06 16:35:51)

Autor zdjęcia: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Inspektorzy warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciężarówkę wyposażoną w urządzenie służące do symulowania prawidłowego działania układu oczyszczania spalin (SCR), a także kierowcę rejestrującego swój czas pracy na karcie należącej do innego szofera...
Obydwa pojazdy należały do polskich przedsiębiorstw i zostały zatrzymane do rutynowej kontroli przez patrol ITD z Ełku. W pierwszej z ciężarówek inspektorzy ujawnili nieprawidłowe działanie systemu oczyszczania spalin (AdBlue). Do instalacji elektrycznej ciężarówki był podpięty tzw. emulator AdBlue, czyli urządzenie którego fałszujące dane w komputerze auta w zakresie oczyszczania spalin.

Za wykrytą nieprawidłowość w aucie inspektorzy zatrzymali jego dowód rejestracyjny i ukarali kierowcę mandatem. Kierowca otrzymał też zakaz dalszej jazdy z miejsca kontroli.

Z kolei kierowca drugiej z zatrzymanych ciężarówek rejestrował aktywności na dwóch kartach, w tym jednej należącej do innej osoby. Tym sposobem chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione naruszenia obowiązujących norm czasu pracy.

Kierującego ukarano mandatem za wykryte, poważne naruszenie. Konsekwencje finansowe grożą również przewoźnikowi, wobec którego zostało wszczęte postępowanie administracyjne.Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Borys cbśp #2865202 | 89.205.*.* 9 lut 2020 17:52

    Większość firm w Polsce nie szanuje pracowników i oszukuje urząd skarbowy. Zarabiasz 5 tysięcy a masz na umowie 2. Sutenerstwo biur pracy i oszustwo polskich firm można porównać do negocjacji ceny gazu pomiędzy Pawlakiem z PO I Rosja. Pawlak miał dobry pomysł ale na własny biznes .Polacy dostali najdroższy gaz w europie .Polska i Bąk z dupy tak nas kojarzą.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. X #2863438 | 89.228.*.* 6 lut 2020 17:49

    Bardzo dobrze! Walić mandaty za wszystkie przewinienia. Za brudzenie na ulicach miasta za brak zabezpieczenia ładunków sypkich. Warto też przypatrzyć się ile takie zestawy ważą i niszczą nowo wyremontowane ulice ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz