Został oskarżony o zabójstwo i znęcanie się nad matką. Grozi mu dożywocie

2020-02-06 08:30:41(ost. akt: 2020-02-06 08:35:05)
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Januszowi R. (39 lat), który został oskarżony o zabójstwo oraz o długotrwałe znęcanie się nad swoją 67-letnią matką. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że w od maja 2018 r. do marca 2019 r. oskarżony znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. Wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał matkę słowami wulgarnymi, obelżywymi, bił ją i kopał po całym ciele, wyganiał z domu.

Do apogeum znęcania nad matką doszło w nocy z 16 na 17 marca 2019 r. Wówczas oskarżony, będąc pod wypływem alkoholu, przycisnął pokrzywdzoną i unieruchomił jej klatkę piersiową przez ucisk kolanami. Następnie wielokrotnie zadawał matce silne ciosy pięściami po całym ciele. Doprowadził tym do licznych obrażeń jej ciała, między innymi złamania mostka, żeber i lewego obojczyka oraz licznych obrażeń wewnętrznych. Bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej była ostra niewydolność oddechowa w następnie zachłyśnięcia krwią i dodatkowo spotęgowana rozległym tępym urazem klatki piersiowej.

Podejrzany Dariusz Janusz R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, w których zaprzeczył, by znęcał się nad matką lub doprowadził do jej śmierci.

Wobec oskarżonego stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. abcd #2863334 | 83.29.*.* 6 lut 2020 14:58

    Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

    odpowiedz na ten komentarz