Uwaga! Może być niebezpiecznie na drogach! A co z pogodą w weekend?

2020-02-06 06:45:29(ost. akt: 2020-02-06 08:14:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego regionu. W czwartkowy poranek szczególną ostrożność powinni zachować przede wszystkim kierowcy, ale i piesi powinni z większą uwagą stawiać kroki. Ma być ślisko!
Meteorolodzy przestrzegają: "Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów mokrego śniegu przechodzącego w deszcz ze śniegiem i deszcz, które lokalnie mogą marznąć powodując przejściową śliskość".

Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach: działdowskim, ełckim, nidzickim, piskim i szczycieńskim.

Przy okazji sprawdziliśmy, czego po pogodzie spodziewają się synoptycy z IMGW.

Czwartek, 6 lutego 2020 r.:

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, wieczorem większymi na północy województwa. Okresami opady deszczu, rano i wieczorem miejscami deszczu ze śniegiem, lokalnie mokrego śniegu. Rano opady przejściowo mogą marznąć powodując lokalną śliskość. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, rano miejscami możliwe porywy do 55 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od północnego wschodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Początkowo na zachodzie i południu możliwe zanikające przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -5°C na północnym wschodzie do 0°C na południowym zachodzie województwa. Spadek temperatury może spowodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo miejscami porywisty, z kierunków północnych.

Piątek, 7 lutego 2020 r.:

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami bezchmurnie. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -4 do -1°C. Wiatr słaby, zmienny.

Sobota, 8 lutego 2020 r.:

Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Niedziela, 9 lutego 2020 r.

Zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni.

Źródło: IMGW


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewit #2863118 | 176.221.*.* 6 lut 2020 09:17

    Q oj kiedy ta zima odpuści ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Roads #2863114 | 79.187.*.* 6 lut 2020 09:10

    A czy służby i drogowcy o tym wiedza?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz