Warmia i Mazury upamiętnią Seweryna Pieniężnego

2020-02-04 16:54:18(ost. akt: 2020-02-04 17:04:41)
Seweryn Pieniężny junior

Seweryn Pieniężny junior

Autor zdjęcia: archiwum Dom GO

To już tradycyjne święto dziennikarzy z Warmii i Mazur. 10 lutego w Olsztynie zaczną się VII Dni Seweryna Pieniężnego.
Wydarzenie jest organizowane przez Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Szereg imprez zaplanowano nie tylko w stolicy regionu, ale i innych miastach. Obchody zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie, ale jest ku temu niewątpliwa okazja.
- W tym roku przypada 130. rocznica urodzin i 80. rocznica śmierci Seweryna Pieniężnego - przypomina prezes SDP Olsztyn, Ireneusz St. Bruski. - To jednocześnie stulecie plebiscytu na Warmii i Mazurach.
Uroczysta inauguracja VII Dni Seweryna Pieniężnego na Warmii i Mazurach odbędzie się w poniedziałek (10 lutego) w olsztyńskim Planetarium. W kolejnych dniach nie zabraknie koncertów, spotkań autorskich, odczytów dotyczących prawa. Będzie okazja, żeby zwiedzić Dom "Gazety Olsztyńskiej" położony przy Targu Rybnym.
Jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów jest Gala Dziennikarzy Warmii i Mazur, która odbędzie się we wtorek (25 lutego) w olsztyńskim ratuszu. Tam m.in. wręczenie Lauru Dziennikarza Warmii i Mazur, nadanie tytułu Przyjaciela SDP w Olsztynie oraz wręczenie nagród w konkursach za rok 2019.

Poza Olsztynem, uroczystości odbywać się będą także w Mrągowie, Ornecie oraz Pieniężnie. VII Dni Seweryna Pieniężnego potrwają do 28 lutego (piątek).
Olsztyn.eu