Co o tym myślicie: korki w Olsztynie będą jeszcze większe? [SONDA] [VIDEO]

2020-02-04 09:40:00(ost. akt: 2020-02-11 08:00:01)

Autor zdjęcia: Igor Hrywna

W Olsztynie ma powstać nowy hotel. Przy okazji ma zostać zmieniona organizacja ruchu na ulicy 1 Maja. W efekcie możemy spodziewać się w centrum miasta jeszcze większych korków.
Hotel ma powstać przy ulicy Linki, tuż przy skrzyżowaniu z 1 Maja. Inwestor chce, aby wjazd do hotelu prowadził z 1 Maja. A to znaczy, że trzeba w tym miejscu zmienić organizację ruchu, bo od lat wjazd na Linki od strony 1 Maja jest zamknięty. Kiedy to nastąpi? Tego dokładnie jeszcze nie wiadomo.

- Inwestor nie pojął jeszcze formalnych kroków w sprawie zmiany organizacji ruchu na ul. Linki - powiedział nam Michał Koronowski rzecznik prasowy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Hotel ma zbudować spółka B&B Hotels.

Igor Hrywna

Czy twoim zdaniem ulica Linki powinna być otwarta?
Tak
48.05%
Nie
51.95%


Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 《》☆《》 #2862839 | 188.146.*.* 5 lut 2020 17:06

  Gdzie ten hotel ma tam być przecież tam jest ciasnota.No i oczywiście drzewa trzeba wyciąć. REFERENDUM.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. lwx #2862737 | 83.6.*.* 5 lut 2020 14:57

  Miasto a w szczególności prezydent od lat nie przedstawili koncepcji dróg przelotowych w Olsztynie. I nie chodzi tu o autostrady ale normalne drogi dwupasmowe w każdym kierunku. Dotyczy to w szczególności Zatorza. A nowy hotel będzie u wrót tego osiedla. Mieszkańcy Zatorza, którzy w większości są prawdziwymi wieloletnimi mieszkańcami naszego miasta winni takiemu prezydentowi zablokować skrzyżowanie przy ratuszu ażeby pokazać, że nadszedł ostateczny czas na właściwe rozwiązanie kwestii Zatorza. Nie wystarczą tu pseudo spotkania i dyskusje, gdyż potrzebni są specjaliści, którzy przedstawią propozycje udrożnienia ruchu. Nic tu nie mają do zaoferowania tramwaje bo takie plany jak były na Zatorzu to w efekcie doprowadzą do całkowitego paraliżu. Jak tak dalej zacznie miasto budować to już potem tylko można będzie coś zrobić ale potrzebne będą wyburzenia a to jest kosztowne. Olsztyn to nie Kraków, gdzie stare miasto można zamknąć. Dopiero jak będzie rozsądna koncepcja a nie tylko fantazyjna mrzonka to można myśleć o ewentualnych zmianach w Centrum. Obecna sytuacja to już naprawdę paranoja i niech nikt mi nie wmawia, że mam w tym jakikolwiek interes. Ja już jestem w takim wieku, że interes jakikolwiek mnie nie interesuje ale mam doświadczenie, które nakazuje mi powiedzieć, że Olsztyn potrzebuje wizji a więc ZMIAN.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Przebudzony #2862177 | 165.225.*.* 4 lut 2020 21:25

   Prezydent specjalnie zwęził ulice przy więzieniu i nakazał wprowadzić ''Czerwoną falę" na ul.Sikorskiego itd. żeby zmusić ludzi do przesiadki na tramwaje ! Tylko nie pamięta , że to miasto wojewódzkie i nie wszyscy są mieszkańcami Olsztyna .Część to przyjezdni i oni nie mają gdzie zostawiać samochodów załatwiająć sprawy w urzędach itp. A wzrost opłat parkingowych znowu pójdzie na podwyżki dla urzędasów ! Przecież pieniądze z parkometrów miały iść na nowe parkingi ! Ale prazydent musi pokazać , że tramwaje były potrzebne .A blokując centrum sam prezydent wpływa na zwiekszenie smogu , zamiast odkorkować miasto ustawiając światła na zieloną falę itd. Masę obłudy w tych urzędach !!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. NO #2862091 | 37.248.*.* 4 lut 2020 19:03

    Nic nie budować zaorac ten Olsztyn posadzić ziemniaki

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

   2. Hotel w centrum #2862001 | 88.156.*.* 4 lut 2020 17:08

    A niech sobie w centrum nawet otwierają Marriot, goście ukochanym tramwajem tzw prezydenta tam nie dojadą, postoją w korkach i hotel będzie stał pusty jak to posrane "centrum biznesu" we wsi:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (21)