Sędziego Juszczyszyna "awansowali" na prezesa

2020-02-03 18:01:04 (ost. akt: 2020-02-03 19:31:05)
Paweł Juszczyszyn

Paweł Juszczyszyn

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

We wtorek przed południem Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmie się Pawłem Juszczyszynem, najsłynniejszym olsztyńskim sędzią.
Sędzia na godz. 9.30 dostał wezwanie do stawienia się przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Na rozprawie ma zapaść decyzja w sprawie zażalenia, które złożył rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych na przywrócenie do pracy sędziego Juszczyszyna po zawieszeniu go w obowiązkach przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie.

Sędzia Paweł Juszczyszyn opublikował wezwanie do Izby Dyscyplinarnej SN na swoim profilu na FB. Na wezwaniu jest on tytułowany Prezesem Sądu Rejonowego, a internauci komentują tę pomyłkę, jako... zapowiedź przyszłego awansu.

— Tak, dostałem takie wezwanie — potwierdził "Gazecie Olsztyńskiej" sędzia Juszczyszyn. Nie chciał jednak komentować ani błędu na wezwaniu, ani decyzji o zaskarżeniu jego przywrócenia do obowiązków sędziego orzekającego w Sądzie Rejonowym.

Sędzia został zawieszony po orzeczeniu nakazu okazania podpisów poparcia obywateli i sędziów potrzebnych do wyboru składu KRS. Zawiesił go jego bezpośredni przełożony, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki, którego podstawy wejścia w skład KRS swoim orzeczeniem podważa sędzia Juszczyszyn.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego 23 grudnia przywróciła sędziego Pawła Juszczyszyna do wykonywania obowiązków.

— Ja nie mam nic wspólnego z tym zaskarżeniem — zastrzegł w rozmowie z nami sędzia Maciej Nawacki. — To, czy sędzia Juszczyszyn będzie mógł dalej orzekać, zdecyduje się we wtorek — dodał.

Sędzia Juszczyszyn najprawdopodobniej nie pojawi się w Warszawie. Tak stało się, kiedy w grudniu 2019 roku Izba Dyscyplinarna SN zdecydowała o jego powrocie do orzekania. Wtedy jego pełnomocnik wyjaśnił, że ani on, ani sedzia Juszczyszyn nie stawili się na posiedzenie, bo "nie chcieli legitymizować swoją obecnością udziału w posiedzeniu Izby Dyscyplinarnej", której zgodnie z wyrokiem TSUE nie uznają za sąd.


SK


Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aron #2869682 | 83.6.*.* 16 lut 2020 19:15

  Boże to oni sami się mianują na stanowiska oby nie wydawali wyroków z własnego zdania czy pomysłu. Kto wprowadził taki bałagan a jeśli nie potrafi nad tym zapanować droga do dymisji powinna być wskazana. Co oznacza wojsko jak dowódcy nie słucha. A tu jeszcze gorzej Sędziowie zaczynają na swój sposób rządzić.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. roliczyć #2864268 | 185.125.*.* 7 lut 2020 21:21

  Rozliczyć wymiar sprawiedliwości . Nie mogą być dłużej bezkarni . Czemu ktoś ma byc ponad prawem .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mati #2862062 | 37.47.*.* 4 lut 2020 18:41

  Chory kraj. Najgorsze jest to, że wielu ludzi przyklaskuje działaniom rządu. Wyniki wyborów wskazują, że jesteśmy koszmarnie głupim narodem. Bardzo przykre.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jan #2861921 | 5.173.*.* 4 lut 2020 15:40

   Wreszcie sam spróbuje na własnej skórze jak jest przyjemnie być sądzonym ,choć nie jest równoważne. Obywatel często nie zna przepisów a sędzia zna!!!!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. do niech celebryta #2861655 | 79.190.*.* 4 lut 2020 10:15

   znowu pojawiło się "WON" a wydawało się, że ruskie wyjechali z naszego kochanego Kraju dość dawno. Chyba jakiś pozostał bo się odzywa nieładnie. Oj, bolszewik, bolszewik taki sobie neobolszewik. A jaką legitymacje nosisz w zanadrzu? Ładnie to tak do brata Polaka po rusku? Taki Ty brak - psubrak, fuj!

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (24)